Amazon koupil Twitch za necelou miliardu dolarů

Původně se přitom mělo za to, že se služba stane součástí rodiny Google.

Amazon koupil Twitch za necelou miliardu dolarů


Jedna sága je u konce. Dlouho očekávaný prodej herní streamovací video služby skutečně proběhl. Amazon si společnost Twitch přivlastnil za cenu 970 milionů dolarů. Téměř každý přitom počítal s tím, že se novým majitelem Twitch stane Google, který ji propojí s vlastní službou YouTube.

Zakladatelé Twitch si Amazon vybrali, protože prý věří v komunitu, sdílí jejich hodnoty a má i stejný pohled na budoucí směřování služby. Navíc prý Amazon přislíbil i rychlejší pomoc. Vše podle generálního ředitele Twitch zůstává při starém, pouze přibudou nové zdroje.

Kdyby Twitch získal Google, služba by v dnešní podobě skončila. Takto bude moci Twitch nadále fungovat jako nyní, pouze pod hlavičkou Amazonu.

Prodej byl nicméně nevyhnutelný. Z původně malého projektu se stal streamovací gigant. S rostoucím počtem uživatelů se však zhoršovala kvalita přenosu a dostupnost služby. Mobilní aplikace rovněž nestojí za nic. V možnostech Amazonu je toto vše změnit k lepšímu. Vždyť provozuje velkou cloudovou službu Amazon Web Services.

Zdá se navíc, že Amazon je přijatelnější i pro uživatelské jádro Twitche. Předtím se často objevovaly hlasy varující před prodejem služby Googlu. Pro uživatele je důležitá zejména garantovaná nezávislost. Amazon již takto v minulosti ponechal volnost několika akvizovaným službám, takže z jeho strany nejde jen o planá slova.

 


Úvodní foto: © Paolese - Fotolia.com


Komentáře