Android od Google se pravděpodobně opozdí

Podle informací, které přinesl Wall Street Journal, je možné, že mobilní telefony, designované pro chystanou open source platformu Android od Google nebudou k dispozici do konce tohoto roku, jak bylo původně plánováno.Podle informací, které přinesl Wall Street Journal, je možné, že mobilní telefony, designované pro chystanou open source platformu Android od Google nebudou k dispozici do konce tohoto roku, jak bylo původně plánováno.

Když Google a dalších 30 partnerů, tvořících dohromady Open Handset Alliance, ohlašovali Androida v listopadu loňského roku, počítalo se, že nové mobilní přístroje by měly být na trhu již v druhé polovině roku 2008. Nyní mají ovšem spolupracující firmy problém dodržet dohodnutý termín, informuje Wall Street Journal s odkazem na blíže neidentifikovaný zdroj.

Navíc i řada operátorů, jako například americký Sprint Nextel, chce odložit vypuštění nových přístrojů na trh a někteří čínští operátoři dokonce s jejich nasazením už neplánují ani začátkem roku 2009.

Nové mobilní přístroje navíc nejsou jediným problémem, se kterým se Android potýká, protože i vývojáři softwaru jsou nespokojeni s tím, že Google průběžně dělá změny v systému Androidu, což v důsledku stěžuje výrobcům softwaru vytvářet programy, které by s Androidem bez problémů fungovaly.

Díky tomu se prodlužuje i doba pro připravení internetových služeb, kterou poskytovatelé připojení potřebují a také příprava kustomizovaných rozhraní podle požadavků jednotlivých operátorů.
Nenechte si ujít:
Android ožil v Barceloně

Windows Mobile 6.1 konečně uvedeny

Google přišel s Androidem

Google odhaluje novou mobilní platformu

Nové mobilní technologie zásadně změní náš život!

iPhone vytlačuje z trhu konkurenční smartphony

Jediná společnost, která zatím definitivně potvrdila, že ve čtvrtém čtvrtletí bude schopná dodávat mobilní přístroje s operačním systémem Android je tchajwanská High Tech Computer (HTC). Také Samsung údajně intenzivně pracuje na vývoji mobilního přístroje pro Android, ale konkrétní termín jeho dokončení nezveřejnil.

Více informací o mobilní platformě Android lze najít v článku Google odhaluje novou mobilní platformu.


Logo Open Handset Alliance.


Komentáře