Aplikace Meet je nově přístupná přímo z Gmailu

Google reaguje na růst poptávky po videokonferenčních aplikacích integrováním aplikace Meet přímo do Gmailu.

Aplikace Meet je nově přístupná přímo z Gmailu


Videokonferenční aplikace Meet od Googlu je nově přístupná přímo z Gmailu. Uživatelé tak už mezi dvěma aplikacemi nemusejí přepínat. Meet (v minulosti Hangouts Meet) je k dispozici jako součást balíku G Suite, který v současnosti eviduje šest milionů platících firemních uživatelů, o milion více než loni v únoru.

Zájem o Meet přitom v důsledku koronavirových opatření v posledních dnech strmě roste. Šéf Googlu Sundar Pichai uvedl, že největší denní přírůstek nových uživatelů Meet se pohyboval kolem dvou milionů.

Umožnění přístupu do aplikace přímo z Gmailu má zajistit rychlejší a snazší zahájení videokonferenčních hovorů.

„Jednoduchou možností přepínání mezi e-mailem a videohovorem chceme přispět k větší plynulosti pracovního procesu,“ uvádí se v prohlášení firmy. V současnosti je přístup do Meetu skrz Gmail k dispozici pouze v prohlížečích na počítačích, na mobilních zařízeních se má nová funkcionalita objevit dle Googlu „brzy“. Viceprezident Googlu Javier Soltero v rozhovoru pro agenturu Reuters uvedl, že Google v současnosti ještě pracuje na větším zabezpečení aplikace, která bude schopna zobrazit až šestnáct účastníků jednoho hovoru současně.

Zájem o videokonferenční nástroje během současné zdravotní krize roste a vývojáři se ho snaží využít. Zpřístupnění Meet skrz Gmail ještě více nahrává jeho rostoucí popularitě coby primárního rozcestníku pro další práci v rámci G Suite. Připomeňme, že už loni Google do Gmailu integroval chatovací aplikaci Hangouts Chat.

„Integrace chatu a videokonferencí do Gmailu by mělo zajistit větší uživatelskou přímočarost G Suite, která plněji reflektuje pracovní návyky uživatelů,“ hodnotí Raul Castanon z analytické společnosti 451 Research/S&P Global Market Intelligence.

Dle jejího průzkumu dva ze tří vedoucích pracovníků v IT preferují jediný komunikační nástroj. „Google tímto počinem opět o něco víc srovná krok s Microsoftem, který této oblasti zatím dominuje, a zároveň posílí svoji pozici proti produktům jako jsou Slack nebo Zoom.“

Úvodní foto: © sellingpix - Fotolia.com


Komentáře