Apollo pro vývojáře

Adobe Systems vývojářům poskytuje bezplatný preview svého provozního prostředí (runtime) s kódovým označením Apollo. Alfaverze i se sadou pro vývojáře je ke stažení na webových stránkách Adobe Labs.Adobe Systems vývojářům poskytuje bezplatný preview svého provozního prostředí (runtime) s kódovým označením Apollo. Alfaverze i se sadou pro vývojáře je ke stažení na webových stránkách Adobe Labs ZDE .

O co vlastně jde? Jde o aplikaci, která spojuje technologie, jako je Flash, Flex, HTML, JavaScript, Ajax, a PDF, v jedno a umožňuje jednoduše vytvářet stolní aplikace (za pomoci právě těchto technologií). Tyto aplikace budou spustitelné na všech nejpoužívanějších operačních systémech.

Apollo je stejně jako Flash Player provozní prostředí, avšak aplikace vybudované za pomoci standardních vývojářských technologií pro internet – tedy HTML, Flash či Ajax – v něm lze spouštět i off-line. Výhoda Apolla oproti ostatním podobným produktům je pak v tom, že se aplikace po připojení automaticky updatuje, aniž by uživatel musel cokoli dělat.

Alfaverze Apolla ještě není po všech stránkách funkční (finální produkt je naplánován na druhé pololetí letošního roku), ale většinu vlastností již zahrnuje. Bude tak obsahovat kupříkladu podporu pro Ajax , která bude před uvolněním Apolla ještě zdokonalena.

Podle zástupců Adobe je název zatím jen pracovní a před vydáním se ještě změní.


Komentáře