Apple Pay míří na stolní počítače a notebooky

Rozšířená funkčnost Apple Pay bude součástí nových systémů macOS Sierra a iOS 10 už od tohoto podzimu.

Apple Pay míří na stolní počítače a notebooky


Apple Pay bude brzy funkční i na stolních počítačích, respektive noteboocích. Autentizace bude probíhat pomocí otisku prstu skrz iPhone nebo Apple Watch. Vylepšený Apple Pay bude součástí nového operačního systému macOS Sierra vycházejícího z OS X, k dispozici však bude i na iOS 10 (oba systémy by měly vyjít v průběhu letošního podzimu).

V současnosti mohou nakupující využívat Apple Pay prostřednictvím speciální aplikace skrz iPhone nebo Apple Watch ve stovkách tisíc prodejních míst v USA a také v Kanadě, Velké Británii, Austrálii, Číně a Singapuru. Brzy by se služby měli dočkat také v Hong Kongu, Francii, Španělsku a Švýcarsku. A to i přesto, že se služba zatím neuchytila tak, jak Apple (ale i další výrobci obdobných služeb) očekával.

Rozšíření na počítače by však mělo číslo nákupů uskutečněných s Apple Pay výrazně navýšit, Apple tak zároveň půjde do konkurence s dalšími poskytovateli elektronických plateb jako je např. PayPal, Skrill a další.

„Jde o velkou věc, protože dosud neexistovaly bezpečné metody internetových nákupů, které by využíval biometrické technologie, bez toho, aby posílaly informace o vaší kreditní kartě obchodníkům,“ říká Patrick Moorhead, analytik ze společnosti Moor Insights & Strategy.

Na konferenci Worldwide Developer Conference už Apple také představil desítky obchodníků, kteří budou rozšířenou funkčnost Apple Pay podporovat.

„Už nebudete muset s obchodníky sdílet čísla vašich platebních karet a tato ani nebudou ukládána ve vašich zařízeních ani na serverech Applu. Veškerou komunikaci mezi vaším zařízením a servery Apple Pay chrání silné šifrování a Apple Pay nesleduje vaše nákupy,“ uvádí společnost. 

Úvodní foto: Fotolia © daviles


Komentáře