Apple razantně snižuje ceny svých služeb iCloud, už je nejlevnější na trhu

Firma Apple snížila ceny svých icloudových služeb. Už druhý rok po sobě. Svou cenovou politikou se tak snaží držet v blízkosti konkurence Googlu, Microsoftu i Dropboxu.

Apple razantně snižuje ceny svých služeb iCloud, už je nejlevnější na trhu


Apple změnu v cenách ohlásil už před pár dny, na konferenci, na níž představil nový iPhone, iPad Pro či vylepšenou Apple TV. Vedle nich však zůstal iCloud poněkud v pozadí.

Přestože se spekulovalo o tom, že by společnost mohla spíš navýšit množství volného úložného prostoru, gratis nadále poskytuje jen 5 GB, přičemž u 50 GB je cena na 0,99 dolaru  za měsíc, na 200 GB za 2,99 dolaru za měsíc (což je o 25 % méně než dosud), přičemž nejvíc – o polovinu – klesla cena u 1 TB, a to na 9,99 dolaru za měsíc. Nabídku 500 GB, která dosud stála 9,99 dolaru, Apple zrušil.

Nové ceny tak odpovídají nabídce konkurence, přičemž v jednom případě šel Apple dokonce na nejnižší cenu na trhu.

Například Google nabízí v rámci Google Drive zdarma trojnásobek toho, co Apple, tedy 15 GB, prostoru a za 100 GB si účtuje 1,99 dolaru měsíčně. U terabajtové nabídky má cenu stejnou.

Microsoft nabízí zdarma rovněž 15 GB, každých dalších 100 GB u něj přijde na 1,99 dolaru, tedy stejně jako u Googlu. Oproti Applu je však Microsoft dražší u nabídky 200 GB prostoru, které u něj přijdou na 3,99 dolaru.

V nabídce Microsoftu však zcela chybí možnost 1 TB, která je však alternativně nabízená v rámci balíčku Office 365 Personal. Ten přitom přijde na 6,99 dolaru měsíčně nebo 69,99 dolaru ročně.

Ještě líp je na tom však výbava Office 365 Home, která při využití až pěti uživateli přijde na 9,99 dolaru měsíčne, respektive 99,99 dolaru ročně, přičemž každý z uživatelů dostane k dispozici 1 TB prostoru.

A konečně Dropbox, ten nabízí zdarma pouhé 2 GB, u 1 TB jsou jeho ceny stejné jako u Googlu a Applu.

Úvodní foto: © Apple


Komentáře