Asus představil gigabitový bezdrátový router se snadnou konfigurací

Společnost Asus uvedla bezdrátový router RT-N15 SuperSpeedN, který plně podporuje technologii 802.11n a poskytuje přenosy dat rychlostí až 300 Mb/s — které jsou vhodné např. i pro pro přehrávání videa. Pomocí funkce ASUS EZConfig, kterou je tento router vybaven, je možné vytvořit zabezpečené síťové prostředí pouhým stiskem tlačítka. Další klíčové funkce jako například EZQoS a Asus Green Network Technology se pak tarají o úspory energie a snížení nezbytných nákladů na provoz.Společnost Asus uvedla bezdrátový router RT-N15 SuperSpeedN, který plně podporuje technologii 802.11n a poskytuje přenosy dat rychlostí až 300 Mb/s — které jsou vhodné např. i pro pro přehrávání videa. Pomocí funkce Asus EZConfig, kterou je tento router vybaven, je možné vytvořit zabezpečené síťové prostředí pouhým stiskem tlačítka. Další klíčové funkce jako například EZQoS a Asus Green Network Technology se pak tarají o úspory energie a snížení nezbytných nákladů na provoz.

S využitím technologie 802.11n je možné dosáhnout datových toků až 100 Mb/s, při zachování zpětné kompatibility s Wi-Fi standardy b/g. Bezdrátový router RT-N15, který je vybaven technologií SuperSpeedN, poskytuje datové toky o rychlosti až 300 Mb/s. Tento router navíc obsahuje čtyři gigabitové porty pro velmi rychlé přenosy audio/video souborů a dalších dat po lokální síti.

Prostřednictvím obsažených funkcí EZSetup a Windows Connect Now (WCN) mohou uživatelé snadno nastavit zabezpečení Wi-Fi sítě během několika minut. Jediné, co je třeba udělat, je připojit RT-N15, stisknout tlačítko WiFi Protected Setup (WPS) a spustit průvodce. Ten pak uživatelům pomůže s rychlou instalací WPS sítě. Pokud používáte operační systém Microsoft Vista, pak bude RT-N15 po připojení k PC ihned automaticky rozpoznán, což usnadní celkové nastavení.

Díky funkci Bandwidth-on-Demand (zvětšení šířky přenosového pásma dle požadavku uživatele) lze stanovit odpovídající šířku pásma v závislosti na individuálních potřebách, a to kliknutím na tlačítko jako například hlas nebo hry a přidělit tak větší, či menší kapacitu pro každou z několika síťových aktivit (FTP, hry, P2P) tak, aby vše pracovalo plynule a ve stejnou dobu.

Asus GNT (Green Network Technology) dokáže detekovat nejen přerušení spojení, ale také délku kabelu, čímž dochází ke snížení spotřeby energie. Detekce přerušení spojení automaticky zjišťuje, kdy je počítač v síti vypnutý a RT-N15 na základě těchto informací přepne odpovídající port do pohotovostního režimu. Tak dojde k úspoře energie na tomto portu.

Router RT-N15 pomocí technologie GNT také automaticky zjišťuje délku kabelu a úměrně její hodnotě nastavuje výkon. V závislosti na délce kabelů dokáže tato technologie ušetřit až 19 % energie. To pomáhá snížit spotřebu energie bez jakékoliv ztráty výkonu.
Základní technické parametry:
Hardware
Ethernet portWAN: 1 × RJ45 pro 10/100/1000 BaseT; LAN: 4 × RJ45 pro 10/100/1000 BaseT
Podpora Ethernet a 802.3 s maximálním datovým tokem 10/100/1000 Mb/s a funkcí auto cross-over (MDI-X)
Anténa3 × PCB anténa
Napájecí adaptérAC vstup: 100 V~240 V(50~60 Hz); DC výstup: 5 V s maximálním proudem 2,5 A
Bezdrátová síť Wireless LAN
Provozní frekvence2,4–2,5 GHz
Datový tok802.11n Draft: až 300 Mb/s ; 802.11g: 6, 9, 12, 18, 24, 36, 48, 54 Mb/s; 802.11b: 1, 2, 5.5, 11 Mb/s
Výstupní výkon15,5~16,5 dBm (g režim), 15,8~19,5 dBm (b režim), 15,8~19,5 dBm (n režim)
Šifrování/Ověřování64/128bitové WEP, WPA, WPA2, TKIP, AES, WPA-PSK, WPA2-PSK, MAC adresa, 802.1x
Software
Správa a řízeníSprávce šířky pásma:
Umožňuje plynulou činnost několika síťových aktivit (FTP, hry, P2P…) ve stejném čase
Webová administrace Smart Wizard
Správce šířky pásma; Vzdálená správa; Uložení/obnovení konfiguračních souborů
Aktualizace pomocí webového prohlížeče; obnovení firmwaru; Průzkumník zařízení
DHCP server, WAN DHCP klient
Typy WAN připojeníStatická IP adresa; dynamická IP adresa (DHCP Client)
PPP přes Ethernet (PPPoE); PPTP; L2TP
ZabezpečeníFirewall: NAT a SPI (Stateful Packet Inspection), detekce nepovoleného vniknutí včetně záznamu informací
Zaznamenávání: Zahozených paketů, bezpečnostních událostí, Systémový protokol
Filtrování: portů, IP paketů, klíčových slov URL, MAC adres


Komentáře