Asus představuje PDA telefon ovládaný tažením prstu

Asus uvádí na trh nový PDA telefon P552w vybavený technologií Glide – inovativním dotykovým uživatelským rozhraním, které má za cíl zjednodušit prohlížení obsahu i práci s mobilním telefonem.Asus uvádí na trh nový PDA telefon P552w vybavený technologií Glide – inovativním dotykovým uživatelským rozhraním, které má za cíl zjednodušit prohlížení obsahu i práci s mobilním telefonem.

Tento telefon je vybaven procesorem Marvell Tavor PXA930 o frekvenci 624 MHz, paměť tvoří 256 MB Flash + 128 MB DDR, dotykový displej má úhlopříčku 2,8" a jako operační systém byly zvoleny Microsoft Windows Mobile 6.1 Professional. Dále disponuje množstvím funkcí, jako například vysokorychlostním připojením 3,5G HSDPA, podporou Bluetooth, WLAN 802.11b/g, USB, GPS a kompletními mapami od společnosti Google (ovšem jen ve vybraných zemích).

Hlavní oporou dotykového rozhraní PDA telefonu Asus P552w (na obrázcích kolem) je technologie Gester, která nabízí uživatelům celou řadu operací používaných při ovládání — jedná se například o výběr, přiblížení, rolování nebo přepínání — které jsou dostupné dotykem prstu. Do nového rozhraní Glide jsou zahrnuty také aplikace umožňující uživatelům přístup k celé řadě funkcí — od sledování aktuálního zpravodajství či předpovědi počasí až po prohlížení fotografií a poslech hudby.

Jak již bylo řečeno, telefon Asus P552w je vybaven také aplikací Google Maps, která má sloužit nejen k navigaci, ale dokáže uživatelům poskytnout také informace o zájmových bodech. Nicméně jak se nám podařilo zjistit, je tato aplikace k dispozici je v následujících zemích: Rusko, Francie, Německo, Itálie, Španělsko, Portugalsko, Belgie, Švýcarsko, Švédsko, Norsko, Dánsko, Spojené království, Tchaj-wan a Čína. Čeští uživatelé se tedy budou muset obejít bez ní.

Navigační schopnosti PDA telefonu Asus P552w rozšiřuje funkce Asus SMS Location Link. S využitím této funkce mohou uživatelé na dvou vzdálených místech snadno lokalizovat jeden druhého, a to vzájemným odesláním SMS zprávy. Kliknutím na odkazy, které jsou v odchozích zprávách automaticky vytvořeny, dojde k připojení telefonů k aplikaci Google Maps, která následně oběma uživatelům oznámí, kterým směrem se mají vydat, aby se setkali. Kromě uvedených funkcí je Asus P552w vybaven lištou Google Search Bar.

Asus P552w přichází s předinstalovanými aplikacemi, nejzajímavější jsou EziPhoto a EziMusic. EziPhoto umožňuje uživatelům přepínat mezi sbírkami fotografií konečky jejich prstů, podobně jako v albu se skutečnými fotografiemi. Tato aplikace obsahuje také funkci Kalendáře, která setřídí a zobrazí náhledy fotografií podle data jejich pořízení, diky čemuž si budou moci uživatelé zpětně přehrát své životní zážitky přesně v takovém časovém sledu, v jakém se udály. Aplikace EziMusic pak nabízí interaktivní rozhraní pro přehrávání hudby a správu hudebních souborů. V PDA telefonu Asus P552w jsou ukryty také aplikace poskytující přístup k obsahu webových stránek jako například čtečkám RSS kanálů, videosekvencím na YouTube či fotografiím na serveru Flickr.

Základní technické parametry P552w:


Podporované sítě HSDPA 3,6Mb/s, UMTS 2100
EDGE/GPRS/GSM 900/1800/1900, Class 10
Operační systém Microsoft Windows Mobile 6.1 Professional
Barva Černá nebo bílá
Provedení Na výšku
Rozměry 102×60,5×14,5 mm
Hmotnost 105 g (včetně baterie)
Pohotovostní doba 300 hodin s 3G a 250 hodin s 2G (dle konkrétních podmínek)
Doba hovoru 3 hodiny s 3G a 5 hodin s 2G (dle konkrétních podmínek)
Displej 2,8" dotykový TFT displej, 65 tisíc barev,
rozlišení QVGA 240×320 pixelů
Procesor Marvell Tavor 624 MHz
Operační paměť 256 MB Flash + 128 MB DDR
Rozšiřující slot MicroSD s podporou SDHC
Připojení WLAN 802.11b+g , USB v1.1(FS), Bluetooth 2.0+EDR
WAP prohlížeč HTTP / WAP 1.2.1/2.0
Zprávy SMS / MMS / E-mail / MSN / Push E-mail
Baterie 1100 mAh Li-Ion
GPS SiRF StarIII s externí anténou
Kancelářské aplikace Word (editor), Excel (editor), Power Point (prohlížeč), IE, Windows Live, MSN, Voice Commander (ovládání hlasem) a Push Email (Exchange Server).
Další funkce Google Maps, Anytime Launcher, Asus Today, Multi-Home, EziMusic a EziPhoto.
Fotoaparát 2,0 Mpx Fixed Focus
Video Záznam: MPEG4@QVGA 24fps / H.263@QCIF 24fps
Přehrávání: MPEG4@QVGA 30fps / H.263@QCIF 30fps
Přehrávání zvuku a videa
Obrazové formáty JPEG, PNG, GIP, BMP
Zvukové formáty MP3, WMA, AAC a AAC+
Vyzvánění 20 předinstalovaných vyzvánění a 10 tónů se speciálními efekty
JAVA J2ME (CLDC 1.1 + MIDP2.0)


Komentáře