Betaverze mobilního prohlížeče Opera Mini 4.2 vypuštěna

Společnost Opera vypustila v tomto týdnu betaverzi svého mobilního prohlížeče Opera Mini 4.2, která je určena pro mobilní telefony s podporou Javy a také pro PDA od výrobců Palm a Blackberry.Společnost Opera vypustila v tomto týdnu betaverzi svého mobilního prohlížeče Opera Mini 4.2, která je určena pro mobilní telefony s podporou Javy a také pro PDA od výrobců Palm a Blackberry.

Nová verze tohoto mobilního prohlížeče nabízí výběr z řady skinů, dále zlepšuje podporu videa na YouTube a také zdokonaluje funkci Opera Link, která umožňuje uživatelům sdílet poznámky, záložky a seznamy naposledy navštívených stránek mezi mobilními telefony a klasickými počítači.

Jon Stephenson von Tetzchner, CEO společnosti Opera, k nové betaverzi poznamenal, že jeho společnost se zaměřuje na to, aby vývojem umožnila uživatelům rychlejší a také mnohem personalizovanější použití prohlížeče a Opera Mini 4.2 beta údajně posouvá surfování na webu přes mobilní telefon o úroveň výše.

Narozdíl od desktopové verze Opery, která se díky silné konkurenci dlouhodobě potýká s velmi nízkým podílem na trhu, je Opera Mini podle informací výrobce největším mobilním webovým prohlížečem s více než 20 miliony pravidelnými uživateli.
Nenechte si ujít:
Opera 9.51 zvyšuje bezpečnost a stabilitu

Mozilla díky Firefoxu 3.0 posiluje, Opera stagnuje

Firefox, IE7, Opera a Safari v testu – v čem je který rychlejší?

Opera 9.5 přináší vyšší rychlost i nové funkce

Opera 9.5 je k dispozici už i v mobilní verzi

Ke stažení je Opera Mini 4.2 beta z adresy www.operamini.com/beta, kde jsou k dispozici soubory .jar a .jad pro mobilní telefony s Javou a dále .prc pro Palm OS a ZIP archiv s verzí pro BlackBerry. Současně také Opera vyvíjí i prohlížeč Opera Mobile, který je momentálně ve verzi 9.51 beta a jenž je určen pro zařízení s operačním systémem Windows Mobile či Symbian.


Komentáře