Bezpečný VPN router pro střední a velké firmy

Společnost Allied Telesis představila VPN směrovač AT-AR770S. Toto zařízení přináší zabezpečené VPN linky pro propojení lokálních sítí přes různé WAN sítě a několik firewallem chráněných portů pro připojení zařízení v místní síti. AT-AR770S dále obsahuje pokročilé řízení kvality služeb QoS (Quality of Service) a díky modulární konstrukci je přizpůsobitelný podle typu a potřeb konkrétního prostředí.Společnost Allied Telesis představila VPN směrovač AT-AR770S. Toto zařízení přináší zabezpečené VPN linky pro propojení lokálních sítí přes různé WAN sítě a několik firewallem chráněných portů pro připojení zařízení v místní síti. AT-AR770S dále obsahuje pokročilé řízení kvality služeb QoS (Quality of Service) a díky modulární konstrukci je přizpůsobitelný podle typu a potřeb konkrétního prostředí.

AT-AR770S je první směrovač Allied Telesis, který přináší gigabitovou konektivitu jak na přepínaných LAN portech, tak i na ethernetových WAN portech. Je osazen kombinací dvou WAN rozhraní (SFP nebo 10/100/1000TX) a čtyř LAN 10/100/1000TX. Díky zmiňované konektivitě a propustnosti dokáže směrovač realizovat ochranu firewallem a šifrování VPN při přenosu dat plnou rychlostí. Zvládne rovněž provoz stavového firewallu s funkcemi NAT, QoS a IPSec VPN terminace najednou, při udržení zmíněné vyšší rychlosti.

Kromě hardwarové podpory šifrování zajišťuje AT-AR770S rovněž filtrování přenosů, včetně záznamu událostí, což umožňuje kontrolu datových přenosů procházejících přes router. Stavový firewall a detekce průniků představují další úroveň zabezpečení a doplňují funkci filtrování přenosů.


Komentáře