BlackBerry lze ovládat i pomocí aplikací třetích stran

Společnost zpřístupnila svá zařízení konkurenčním nástrojům pro správu mobilních zařízení (MDM).

BlackBerry lze ovládat i pomocí aplikací třetích stran


Firmy mohou nově kontrolovat zaměstnanecká zařízení běžící na operačním systému BlackBerry 10 prostřednictvím k tomu určených nástrojů od AirWatch, Citrixu nebo IBM.

Tímto krokem BlackBerry reaguje na trend poslední doby, kdy zákazníci při volbě vhodného nástroje pro správu mobilních zařízení stále častěji sahají po produktech od třetích stran a nespoléhají se jen na výchozí aplikace. Tento vývoj je částečně způsoben i liberálnější politikou firem pro používání vlastních zařízení v zaměstnání.

Firmy tak mají jistotu, že po připojení telefonů BlackBerry do firemní sítě budou mít absolutní kontrolu nad chováním jejich majitelů i v případě, že používají jiný software pro správu mobilních zařízení než ten od BlackBerry. Společnost uvedla, že své úsilí nyní přesune na platformu Enterprise Mobility Management, která firmám pomáhá při nasazení a správě firemních aplikací a obsahu.

„Nástroje pro správu mobilních zařízení už nejsou oblastí, kde by mělo docházet k nějakému odlišování se,“ řekl John Sims, šéf BlackBerry pro firemní služby. Přesto však nezapomněl dodat, že neexistuje bezpečnější model než ten, kdy je zařízení BlackBerry spravováno serverem BlackBerry.

BlackBerry zpřístupnilo svou platformu BlackBerry Enterprise Service 10 zařízením s operačními systémy Android a iOS. Ještě do konce letošního rok pak hodlá přidat podporu pro Windows Phone. Verze BlackBerry Enterprise Service 12 chystaná na rovněž na konec letošního roku pak bude již od počátku podporovat iOS, Android, Windows, BlackBerry 10 a BlackBerry.

 

Úvodní foto: © Research In Motion


Komentáře