Brad Pitt: Nejnebezpečnější celebrita na internetu?

Z hlediska internetového vyhledávání je v tuto chvíli nejnebezpečnější celebritou Brad Pitt. Odkazy vyhledávačů vedou v tomto případě na největší podíl podvodných stránek obsahujících malware. Minulé výsledky stavěly do čela tohoto žebříčku Paris Hilton.Z hlediska internetového vyhledávání je v tuto chvíli nejnebezpečnější celebritou Brad Pitt. Odkazy vyhledávačů vedou v tomto případě na největší podíl podvodných stránek obsahujících malware. Minulé výsledky stavěly do čela tohoto žebříčku Paris Hilton.

Nově zveřejněné výsledky vycházejí ze statistik společnosti McAfee. Mezi deseti nejrizikovějšími jmény je ještě Justin Timberlake, Heidi Montag, Mariah Carey, Jessica Alba, Lindsay Lohan, Cameron Diaz, George Clooney a Angelina Jolie. Podvodný software se nejčastěji maskuje jako pozadí do Windows, spořič obrazovky nebo vyzváněcí tón. Obecně je dnes ale tento způsob šíření malwaru již na ústupu, alespoň relativně – ještě před pár lety to byl nejčastější způsob, jimiž se do počítače dostával škodlivý kód.

Vyhledávače ovšem stále častěji používají nějakou obdobu webového štítu, která uživateli předkládá výsledky označené podle míry rizika. Webový štít nabízí řada dodavatelů zdarma samostatně (McAfee Site Advisor apod.) nebo je i součástí bezplatných bezpečnostních balíků, např. od AVG.

Dnes již většina malwaru zřejmě pochází z legitimních stránek, které byly nepozorovaně hacknuty.
Nenechte si ujít:
Přichází zásadní změna bezpečnostního paradigma

Vydírání se souhlasem: jak přinutit uživatele pornostránek zaplatit?

10 hlavních bezpečnostních hrozeb roku 2008

Útočníci se zaměří na virtualizovaná prostředí

Zdroj: Computerworld.com


Komentáře