Brána od RAD dokáže přenášet provoz sítí 2G a 3G přes spoje DSL

RAD Data Communications představila produkt LA130 - jedná se o první zařízení na světě, které je schopno sdružovat provoz ze sítí 2G, 3G a HSDPA a efektivně jej přenášet přes významně levnější infrastrukturu založenou na DSL.RAD Data Communications představila produkt LA130 - jedná se o první zařízení na světě, které je schopno sdružovat provoz ze sítí 2G, 3G a HSDPA a efektivně jej přenášet přes významně levnější infrastrukturu založenou na DSL.
Jelikož provoz na páteřních sítích mobilních operátorů roste díky uživatelům používajícím stále více multimediálních aplikací, potřebují operátoři navyšovat výkon svých sítí za co nejnižší cenu. Navíc je známo, že páteřní síť představuje 30 procent provozních nákladů na provozování celé sítě. Právě proto je zařízení LA-130 vhodné pro tento druh nasazení, umí totiž využít levné spojení DSL a tímto snižovat náklady investiční a provozní náklady, které operátorovi v síti vznikají.
LA-130 představuje flexibilní kombinaci čtyř portů E1 nastavitelných jako TDM pro sítě 2G nebo IMA pro sítě 3G. Na výstupu se brána připojuje do sítí SHDSL nebo ADSL2+.
Do zařízení je doplněn také speciální mechanismus pro obnovování přesného času. V mobilních sítích, je totiž správná synchronizace velice důležitá, protože by se operátorovi jinak nepodařilo udržet kvalitu služby. Přitom je potřeba si uvědomit, že přesný čas je potřeba rozšiřovat po síti na obrovské množství zařízení. RAD proto vyvinul speciálně pro sítě DSL mechanismus, který obnovuje čas z časování TDM.
Zařízení se dodává ve výšce 1U a zabírá polovinu 19palcového racku.


Komentáře