Certifikaci APEK druhého stupně získal první internetový obchodník

Jako první z českých internetových obchodníků podmínky pro získání certifikace druhého stupně, kterou uděluje Asociace pro elektronickou komerci (APEK), splnil obchodni dům Kasa.cz.Jako první z českých internetových obchodníků podmínky pro získání certifikace druhého stupně, kterou uděluje Asociace pro elektronickou komerci (APEK), splnil obchodni dům Kasa.cz.
V rámci APEK certifikace druhého stupně je hodnocený e-shop testován v několika úrovních pomocí metody "Mystery-shopping". Testováno je šest samostatných kategorií (Komunikace a kontakty, Informace o výrobcích, Kvalita nákupního řádu, Reklamace a 14-ti denní vrácení zboží, Nadstandardní služby, Fiktivní nákup). Tyto kategorie pokrývají všechny procesy, které probíhají v rámci internetového obchodování, díky čemuž je tato metoda testovaní označována za komplexní.
Výkonný ředitel APEK Jan Vetyška komentuje novou certifikaci kvality těmito slovy: „Značka APEK – Certifikovaný obchod dává zákazníkovi jistotu, že obchodník plní veškeré povinnosti dané zákonem. Všichni ale víme, že mezi obchodníky jsou velké kvalitativní rozdíly. Proto jsme se rozhodli připravit i metodiku, pomocí níž budeme moci ohodnotit reálnou kvalitu poskytovaných služeb. Zákazník tak bude mít přehled o tom, kteří obchodníci se nebojí takové hodnocení podstoupit a u nich pak uvidí jasné skóre, kterého dosáhli. Věříme, že tento druhý stupeň certifikace bude vést k velké kultivaci prostředí internetových obchodů a zásadnímu zlepšení kvality nabízených služeb.


Komentáře