Český T-Mobile nabízí MDA už ve třetí variantě

Nabídku T-Mobile počátkem října rozšířil komunikátor T-Mobile MDA Vario III. Jedná se o profesionální pracovní nástroj s vysouvací klávesnicí QWERTY a s velkým polohovatelným dotykovým TFT displejem s rozlišením 240 x 320 bodů.Nabídku T-Mobile počátkem října rozšířil komunikátor T-Mobile MDA Vario III. Jedná se o profesionální pracovní nástroj s vysouvací klávesnicí QWERTY a s velkým polohovatelným dotykovým TFT displejem s rozlišením 240 x 320 bodů, umožňující kdykoliv a kdekoliv pohodlně vyřizovat e-maily, spravovat události v propracovaném kalendáři, prohlížet i upravovat texty a tabulky nebo libovolně surfovat po webu.
Stejně dobře jako pro práci poslouží také pro zábavu: má integrovaný 3Mpx snímač se zoomem a automatickým zaostřováním, jenž lze využít jak pro pořizování fotografií i videonahrávek. Dále obsahuje přehrávač multimédií s podporou mnoha formátů třeba MP3 až nebo eAAC+). Kromě obvyklého přehrávání skladeb a klipů umožňuje také streamování videa. Ve výbavě nechybí podpora prostředí Java.
Softwarovým základem komunikátoru je nový operační systém Windows Mobile 6.0 Professional s českou lokalizací. Díky tomu je již v základním provedení dostupná řada aplikací, například Word mobile, Excel mobile, prohlížeč PDF aj., přičemž další programy lze doinstalovat. Zařízení disponuje interní systémovou pamětí ROM o velikosti celých 256 MB, pro uložení aplikací či vybraných uživatelských dat pak slouží 128 MB vnitřní paměti RAM. Další obsah, například multimediální data, lze umístit na podporované paměťové karty microSD s kapacitou až 4 GB.
T-Mobile MDA Vario III podporuje jak všechna pásma sítí GSM, tak síť UMTS o frekvenci 2 100 MHz. Z datových funkcí jsou k dispozici GPRS i EDGE (obojí třídy 10), 3G/HSDPA, Bluetooth a nechybí ani podpora sítí Wi-Fi. Přístroj navíc obsahuje integrovaný modul GPS, jenž lze v kombinaci s mapovými podklady TomTom využít pro satelitní navigaci. Součástí balení bude poukaz na stažení mapy jednoho města dle vlastního výběru.
Přístroj s příjemnými rozměry 112 x 59 x 19 mm a váhou 190 gramů při běhu na Li-Ion baterii o kapacitě 1 350 mAh vydrží až 350 hodin v pohotovostním režimu, nebo až 420 minut hovoru. Předpokládaná základní cena T-Mobile MDA Vario III činí 17 499 korun (včetně DPH).


Komentáře