Český telekomunikační úřad spustil srovnávací nástroj cen a kvality služeb elektronických komunikací

Spotřebitel může porovnat ceny a parametry služeb mobilního volání, SMS a dat a mobilního internetu.

Český telekomunikační úřad spustil srovnávací nástroj cen a kvality služeb elektronických komunikací


Český telekomunikační úřad (ČTÚ) dnes spustil srovnávací nástroj cen a kvality služeb elektronických komunikací. Od Apríla přibydou k porovnání služby volání v pevném místě, internetu v pevném místě a placené televize. Do května 2021 poběží srovnávač v pilotním provozu.

Informace o parametrech a cenách služeb do srovnávače povinně vkládají přímo poskytovatelé těchto služeb (operátoři, podnikatelé).  A ti také ručí za jejich správnost. Služba je bezplatná a nekomerční. ČTÚ nástroj vytvořil a provozuje na základě povinnosti, kterou mu ukládá zákon o elektronických komunikacích. 

Spotřebitelé si mohou na základě zadaných parametrů (výše spotřeby, požadovaného typu smluvního závazku atd.) vybírat individuálně nejvhodnější dostupnou službu, poskytovatelé služeb si zase mohou ověřit, nakolik jsou jejich nabídky konkurenceschopné ve srovnání s ostatními podnikateli. Cílem srovnávacího nástroje je tedy i dynamičtější rozvoj trhu elektronických komunikací prostřednictvím tlaku informovaných spotřebitelů na poskytovatele služeb.

Nástroj si můžete vyzkoušet a více informací naleznete na https://srovnavac.ctu.cz/. Z prvních redakčních pokusů vyplývá, že není vůbec jednoduché zjistit vhodný tarif podle potřeby. Kupříkladu ve výběru zcela chybí možnost nastavení neomezeného volání nebo SMS.   

 

Úvodní foto: © Yuri Arcurs - Fotolia.com


Komentáře