Chcete odstranit konkurenci? Pořiďte si hackera!

Mediální gigant News Corp, respektive jí vlastněná firma NDS, čelí obvinění z krádeže kódování předplatitelských smart karet společnosti Echo Star a jeho zneužití k vytváření vlastních pirátských smart karet.Mediální gigant News Corp, respektive jí vlastněná firma NDS, čelí obvinění z krádeže kódování předplatitelských smart karet společnosti Echo Star a jeho zneužití k vytváření vlastních pirátských smart karet.

Představitelé Echo Star tvrdí, že se skrze satelitní síť do jejich sítě služby Dish naboural hacker Christopher Tarnovsky a na příkaz News Corp ukradl bezpečnostní kódy potřebné k vytvoření smart karet. Tyto smart karty prodávané na černém trhu pak umožňovaly přijímat zdarma placené satelitní kanály Dish.

Firma Echo Star požaduje po News Corp 900 miliónů dolarů za ušlý zisk z prodeje předplatného a náklady na opravu systému poškozeného údajným útokem zvenčí.

Tarnovsky přiznal, že ho News Corp najala, ale tvrdí, že ne za účelem hackování. Měl prý pro společnost testovat bezpečnostní systémy. Poté uvedl, že jeho první plat činil 20 000 dolarů v hotovosti, a proto o něm nejsou žádné doklady. U soudu se hájil slovy: „Nikdy jsem nedostal peníze za sabotáž konkurenční společnosti. Někdo se to na mě snaží hodit.“
Nenechte si ujít:
Přístup k počítači už zajistí i hacknutý procesor

McAfee: Kyberzločinci využívají více jazyků a lokálních aplikací

Terčem hackerů se stal tentokrát iPhone!

Ovládne kyberterorismus naše životy?

Hackeři disponují vlastním „ICQ"

Soud stále pokračuje a bude jistě velmi zajímavé celou kauzu nadále sledovat.


Komentáře