Chrome, internetový prohlížeč od Googlu, přichází na trh

Betaverzi svého vlastního internetového browseru uveřejnila společnost Google. Nese označení Chrome a je distribuován jako open source.Betaverzi svého vlastního internetového prohlížeče hodlá v blízké době (zřejmě ještě dnes) uveřejnit společnost Google. Nese označení Chrome a bude distribuován jako open source.
Součástí novinky jsou podle dosavadních zpráv komponenty WebKit od Applu a také Firefox od Mozilly. Pokročilá je i podpora Javy – Chrome podporuje mocný engine JavaScriptu ve verzi V8, což údajně žádný jiný současný prohlížeč nedělá a díky čemuž bude možné nabídnout vyšší rychlost a lepší reaktivitu.
Chrome je prý také schopen mnohem efektivněji provozovat webové aplikace, když jednotlivá okna budou na sobě nezávislá, takže v případě havárie jednoho z nich ostatní budou dále v provozu – to je důležité především tehdy, pokud uživatel navštíví nějakou zákeřnou webovou stránku. Podobně jako webové stránky Googlu i nový prohlížeč nabízí velmi jednoduché rozhraní, které práci s prohlížečem usnadňuje i méně zkušeným uživatelům.
Další informace Google hodlá zveřejnit v nejbližší době...


Komentáře