BlackBerry asi připravuje zabezpečený Android smartphone

Společnost BlackBerry by podle nejnovějších informací mohla již na podzim tohoto roku vydat svůj první smartphone s operačním systémem Android. A nabídnout by měl pokročilé bezpečnostní funkce.

BlackBerry asi připravuje zabezpečený Android smartphone


BlackBerry má v současné době pouze necelé procento globálního trhu se smartphony, přičemž u všech svých zařízení používá vlastní operační systém BlackBerry 10. I když podle některých analytiků by tak přechod na Android dával smysl, jiní se na celou věc dívají spíše skepticky.

Jak uvedl pro Computerworld analytik Jack Gold ze společnosti J. Gold Associates, vydání telefonu s Androidem by BlackBerry nepřineslo žádnou výhodu. „Byl bych velmi překvapen, pokud by opravdu vydali androidový telefon. Telefony jsou byznysem s velmi malými maržemi a Android má obecně ještě menší marže,“ uvedl Gold s tím, že na BlackBerry 10 již nyní fungují androidové aplikace.

Podle Golda a dalších analytiků by nový přístup BlackBerry mohl fungovat pouze tehdy, pokud by kanadská společnost nabídla něco, co jiné androidové telefony nemají. Jak dodal Gold, telefon BlackBerry s Androidem by se oproti konkurenci mohl vymykat například svými nadstandardními bezpečnostními funkcemi. Podle zdrojů agentury Reuters by navíc nový smartphone měl mít jak dotykový displej, tak i fyzickou klávesnici, což také u jiných androidových telefonů není k vidění.

„Nevím, proč si stále myslí, že k tomu, aby byli úspěšní, musejí vyrábět hardware,“ uvedla Carolina Milanesiová ze společnosti Kantar WorldPanel. „Podle mě si myslí, že když budou kontrolovat hardware, bude celé řešení lépe fungovat. Tento koncept ale může fungovat pouze tehdy, když bude o jejich telefony dostatečný zájem.“

Podle Patricka Moorheada ze společnosti Moor Insights & Strategy pak měl BlackBerry přejít na Android již před lety. Jak dodal Moorhead, kanadská firma není dostatečná velká na to, aby mohla konkurovat Applu, Googlu či Microsoftu. „Podle mne androidový telefon od BlackBerry by byl počátkem konce BlackBerry OS,“ dodal Moorhead.

BlackBerry k celé věci v oficiálním prohlášení uvedlo pouze to, že společnost „zůstává i nadále věrná BlackBerry OS, který nabízí nadstandardní bezpečnostní a firemní funkce.“

Úvodní foto: CC BY SA 2.0\Wikipedia\Kārlis Dambrāns


Komentáře