Cisco ASR 9000 nabídne podporu i pro zettabytové přenosy

Novou řadu routerů Cisco Aggregation Services Router 9000 Series (ASR 9000) určenou pro provozovatele služeb představila firma Cisco. Nabídne podporu masivních přenosů dat při živém video vysílání a také nižší energetickou náročnost.Novou řadu routerů Cisco Aggregation Services Router 9000 Series (ASR 9000) určenou pro provozovatele služeb představila firma Cisco. Nabídne podporu masivních přenosů dat při živém video vysílání a také nižší energetickou náročnost.
„Routery řady Cisco ASR 9000 nastavují nový standard pro ethernetové sítě operátorů v éře zettabytových přenosů, tedy v době raketového růstu přenosů videa a dat určených pro mobilní uživatele. Routery Cisco ASR 9000 jsou optimalizovány pro přenos videa a dalších multimédií lépe než ostatní platformy na trhu,“ říká Pankaj Patel, senior viceprezident a generální ředitel divize Service Provider Technology Group společnosti Cisco.
Podle studie „Cisco Visual Networking Index (VNI) Forecast and Methodology“ pro roky 2007 až 2012 poroste provoz na IP sítích každý rok o 46 procent, což znamená téměř zdvojnásobení každé dva roky. To povede až k celkové roční poptávce přenosů po IP sítích ve výši zhruba 522 exabytů, což je více než polovina jednoho zettabytu. Takový objem přenosů dat odpovídá stažení 125 miliard DVD filmů za měsíc.
Deseti a šestislotové routery Cisco ASR 9000 obsahují řadu hardwarových a softwarových inovací. Díky integraci optických transponderů posouvá nová řada routerů ethernetové služby na platformě IPoDWDM (IP over dense wavelength-division multiplexing) až do agregační vrstvy, což podstatně zjednodušuje a zlevňuje sítě Cisco IP Next-Generation Network (IP NGN) a snižuje jejich nároky na emise skleníkových plynů.
Součástí routerů řady Cisco ASR 9000 je modul Cisco AVSM (Advanced Video Services Module) umožňující zároveň terabytové streamování v agregační vrstvě, ukládání do cache, vkládání reklam, rychlou změnu kanálů a korekce chyb. Modul Cisco AVSM eliminuje nutnost budování vlastních sítí pro poskytování obsahu a dědí všechny charakteristiky routerů. To přispívá k optimalizaci zpracování obsahu v síti a posouvá zdroje obsahu blíže k uživateli. Možnost rychlé změny kanálů a okamžité korekce chyb v unicastových i multicastových video přenosech usnadňuje vyhodnocování chyb detekovaných a během milisekund zpětně hlášených set-top boxy a pomáhá tak optimalizovat obrazovou kvalitu poskytovanou divákům.


Komentáře