Citrix Desktop Server zvládá i Windows desktopy

Citrix představil produkt Citrix Desktop Server 1.0 (původně označovaný jako Project Trinity). Vstupuje tak na trh virtuálních desktopů. Desktop Server poskytuje Windows desktopy z datacentra jako službu na vyžádání (on-demand). Díky podpoře všech metod instalace desktopových operačních systémů v datacentru – včetně prostředí virtuálních strojů, blade PC a terminálových služeb Windows – umožňuje IT správcům doručovat ten správný desktop tomu správnému uživateli.Citrix představil produkt Citrix Desktop Server 1.0 (původně označovaný jako Project Trinity). Vstupuje tak na trh virtuálních desktopů. Desktop Server poskytuje Windows desktopy z datacentra jako službu na vyžádání (on-demand). Díky podpoře všech metod instalace desktopových operačních systémů v datacentru – včetně prostředí virtuálních strojů, blade PC a terminálových služeb Windows – umožňuje IT správcům doručovat ten správný desktop tomu správnému uživateli.

Desktop Server, s centralizací desktopů a poskytováním vzdáleného přístupu k nim je tak vhodný například pro pracovníci, kteří potřebují pracovat například z domova. Přístup je přitom možné poskytnout z jakékoli lokace. říležitostně pracují z náhradní lokace jako například z domova, budou benefitovat zejména z flexibility, který Desktop Server nabízí. Jejich desktop je totiž poskytován jako služba na vyžádání, která je ihned a vždy dostupná a přístupná z jakékoli lokace. IT také může na těchto virtuálních desktopech provádět úpravy jako zvětšení procesního výkonu, paměti nebo prostoru pro ukládání dat, podle měnících se potřeb firmy i koncového uživatele.

Citrix Desktop Server zahrnuje technologií, která automaticky vybírá správný typ virtuálního desktopu na vyžádání, čímž umožňuje IT správcům poskytovat ten nejvhodnější pro každého uživatele v závislosti na jeho potřebách. Tato technologie uživatele připojí ke správnému desktopu a optimalizuje ho pro jeho požadavky. Citrix Desktop Server je doplňkem k řešením na trhu virtualizace desktopů od firem jako HP a VMware. Dostupný bude ve druhé čtvrtině roku 2007.


Komentáře