Co nabízí nejnovější Chrome?

Chrome 62 varuje uživatele, pokud přistupují na nešifrovanou stránku, a záplatuje skoro tři tucty bezpečnostních chyb.

Co nabízí nejnovější Chrome?


Google aktualizuje Chrome zhruba každých šest sedm týdnů, aktuální verze vydaná koncem minulého týdne navazuje na tu ze začátku září. A jak to tak bývá, většina vylepšení není na první pohled patrných.

Ačkoliv, jedna výjimka se mezi nimi letos najde: Chrome 62 uživatele upozorní na potenciálně nebezpečnou stránku, jestliže a) není šifrována digitálním certifikátem b) začne na stránce vyplňovat nějaký formulář.

Ozývat se bude častěji i tehdy, bude-li používán v anonymním „Incognito“ režimu, kdy v adresním řádku zobrazí upozornění „Not secure“. Právě toto upozornění je posledním krokem dlouhodobějšího procesu, který Google v posledních měsících poměrně agresivně uplatňoval, a totiž nátlaku na nezbytné šifrování webovek. Ve finále je tak možné, že Chrome do kategorie nezabezpečených zařadí všechny HTTP stránky.

Novinkou ve verzi 62 je také podpora fontů OpenType, což tvůrcům stránek rozšiřuje možnosti, či podpora Network Information API, které poskytuje informace o typu a rychlosti připojení a prohlížeč tak může na jeho základě přizpůsobit zobrazený obsah, respektive jeho množství.

A konečně, součástí aktualizace jsou taky patche pro 35 bezpečnostních mezer, z nichž pětinu Google klasifikoval jako „High“, tedy druhým nejvyšším stupněm nebezpečnosti. A mimochodem, těm, kteří na chyby upozornili, v posledních týdnech firma vyplatila více než 40 tisíc dolarů, tedy skoro 900 tisíc korun.

Příští upgrade – Chrome 63 – můžeme očekávat v týdnu mezi 3. a 9. prosincem.

Úvodní foto: Rob Schultz, IDG US


Komentáře