Definitivně poslední verze Firefoxu 2.0 vydána

Společnost Mozilla podle svého slibu na konci týdne vypustila Firefox 2.0.0.20, který má být posledním zástupcem dvojkové řady tohoto open source prohlížeče. Přichází jen několik dní po vydání Firefoxu 2.0.0.19, v němž ovšem byla opomenuta oprava jedné kritické chyby.Společnost Mozilla podle svého slibu na konci týdne vypustila Firefox 2.0.0.20, který má být posledním zástupcem dvojkové řady tohoto open source prohlížeče. Přichází jen několik dní po vydání Firefoxu 2.0.0.19, v němž ovšem byla opomenuta oprava jedné kritické chyby.

Oprava chyby, která umožňovala útočníkům krást osobní údaje uživatelů, konkrétně chyběla pouze ve verzi Firefoxu 2.0.0.19 pro Windows, ovšem Mozilla pro jednotnost vydala Firefox 2.0.0.20 i pro Linux s Mac, kde však nedošlo k žádné změně. Více informací o posledních aktualizacích od Mozilly a jejím opomenutí najdete v článku Mozilla opravila chyby ve Firefoxu, ale ne všechny.

Poslední aktualizace Firefoxu 2.0 je ke stažení ze stránek Mozilly pro zmíněné operační systémy Windows, Linux a Mac OS X v řadě jazykových lokalizací a nebo stačí počkat, že prohlížeč sám nebídne automatickou aktualizaci na poslední verzi, případně dát ručně zkontrolovat aktualizace.

Prohlížeč, který byl oficiálně vypuštěn v říjnu 2006 podle měření společnosti Net Application z posledního měsíce má stále podíl 4,8 % na celosvětovém trhu browserů. Před vydáním Firefoxu 3.0 to bylo 17,2 %. V současnosti Mozilla stávající uživatele Firefoxu 2.0 přesvědčuje, aby přešli na verzi 3.0, neboť vydáním Firefoxu 2.0.0.20 končí veškerá další podpora této řady prohlížeče a jeho bezpečnost nebude garantována.
Nenechte si ujít:
Google Chrome: Je připraven pro ostrý provoz?

Mozilla znovu přesvědčuje uživatele starších Firefoxů k aktualizaci

Firefox 3.1: Mozilla plánuje přidat „porno mód“

Opera 10 na dohled aneb co nás čeká za novinky?

Mozilla experimentuje se vzhledem a novými funkcemi Firefoxu

Mozilla opravila chyby ve Firefoxu, ale ne všechny

Více informací o snaze Mozilly přesvědčit uživatele přejít na verzi 3.0 najdete v článku Mozilla znovu přesvědčuje uživatele starších Firefoxů k aktualizaci.


Komentáře