Dell umožní firmám spravovat mobilní zařízení na dálku

Společnost Dell v tomto týdnu představila server s novým softwarem, který má firmám pomoci spravovat široké spektrum mobilních zařízení (MDM).

Dell umožní firmám spravovat mobilní zařízení na dálku


Dell KACE K3000 Mobile Management Appliance v sobě kombinuje nový software spolu se serverem. K3000 umí vzduchem spravovat tablety a smartphony s operačními systémy iOS a Android a měnit tak celou řadu jejich bezpečnostních politik nebo distribuovat mobilní aplikace. Dell plánuje i v budoucnu funkce dostupné pro správce v K3000 rozšiřovat. Software pochází z divize Dellu s názvem KACE, kterou americká společnost koupila před desíti lety. KACE nabízí řešení K1000, K2000 a K3000, jež umožňují správu desktopů, laptopů a jiných mobilních zařízení včetně automatických aktualizací či distribuce softwaru. „Náš server funguje na principu plug and play,“ říká Roger Bjork z Dell Enterprise Mobility Solutions. „Nainstalujete server, připojíte ho k síťové adrese a on začne sám hledat mobilní zařízení a nainstaluje na ně klienta.“ K3000 umí také například pracovat se slevovými kódy v Apple App Store, které umožňují firmám stahovat zlevněné aplikace naráz pro několik uživatelů.

Klient běží na pozadí a shromažďuje data o softwaru a hardwaru v daném zařízení včetně licenčních podmínek jednotlivých aplikací a statistik toho, jak často které aplikace běží. Mobilní uživatelé, kteří mají v práci svá vlastní zařízení, dostanou email nebo zprávu SMS s webovým odkazem, který je navede na podmínky užívání služby dané společnosti. Jakmile je uživatel akceptuje, klient se stáhne a automaticky nainstaluje. Webové rozhraní K3000 je navrženo tak, aby správcům umožnilo co možná nejsnadněji zabezpečovat a spravovat mobilní zařízení, a to pokud možno bez zdlouhavého zaškolování a dalších nákladů. Správci mohou pomocí rozhraní distribuovat a spravovat mobilní aplikace prostřednictvím zaslaných odkazů koncovým uživatelům. Díky webové konzoli pak správci mohou provádět správu z jakéhokoli prohlížeče. K3000 se automaticky propojí také se všemi mobilními zařízeními, počítači a servery, jejichž správa byla doposud prováděna pomocí K1000.

„Většina (mobilních) uživatelů využívá aplikace, které odkazují na firemní databáze,“ říká Bjork. „Neexistuje totiž zatím mnoho nativních firemních aplikací, které by byly navrženy a vyvinuty přímo pro mobilní zařízení. Ale to se mění. Trendem je vytvářet aplikace, které fungují lokálně a využívat mobilní rozhraní.“ Dell KACE K3000 Mobile Management Appliance bude dostupný ke stažení v lednu a stát bude 4500 dolarů pro 100 spravovaných mobilních zařízení.

Úvodní foto: © Paulus Nugroho R - Fotolia.com


Komentáře