Doporučujeme: Extrémní virtuální servery s SSD úložištěm

Pojmy, jako jsou cloud a virtualizace, na nás v dnešní době vykukují zpoza každého rohu. A není divu. Služby založené na virtualizaci fyzického hardwaru se těší velké oblibě a často jsou vnímány jako levnější alternativa k fyzickému serveru. Dedikované virtuální servery od Coolhousingu jsou však jiné.

Doporučujeme: Extrémní virtuální servery s SSD úložištěm


Virtuální server je často chápán jako služba, kde se velké množství zákazníků (hovoříme o desítkách i stovkách) dělí o jeden podkladový (fyzický) server. V takovém případě je i přes sebelepší virtualizaci značně problematické garantovat dostatečný výpočetní výkon, jenže nic jiného než právě agregace výpočetního výkonu nestojí za výhodnou cenou takové služby. Operační paměť ani diskové úložiště agregovat nelze, ty je třeba striktně přidělit z prostředků fyzického serveru na každý virtuální server.

Naproti tomu služba virtuálního dedikovaného serveru dělí výkon jednoho podkladového serveru mezi pouhé jednotky uživatelů, nebo dokonce celý server vyhrazuje jednomu zákazníkovi. V takovém případě je možné parametry služby garantovat po celou dobu jejího čerpání a za všech okolností.

„Dedikované virtuální servery má datacentrum Coolhousing ve své nabídce již více jak 2 roky. Tato služba má zákazníkovi nabídnout spojení veškerých výhod světa virtualizace, jako jsou zálohování, obnova záloh, disaster recovery, migrace prostředí atd., s výhodami dedikovaných serverů, jako jsou garantovaný výpočetní výkon či možnost připojení externích periferií,“ vysvětluje Jiří Dvořák, hostingový specialista DC Coolhousing a navazuje: „V Coolhousingu zastáváme především řešení založená na fyzických serverech, které nás nakonec jako provozovatele datového centra živí. Stejně tak ovšem musíme držet krok s moderními trendy a služba, kdy zákazník obdrží fyzický server, o který se nemusí ani v nejmenším starat, je řešení, které zákazníci poptávají a nám je vlastní. Ve své podstatě je to logická nástavba u nás velmi oblíbené služby dedikovaného serveru.“

Díky novým možnostem virtualizace a výkonnějšímu hardwaru dostala nabídka dedikovaných virtuálních serverů Coolhousingu novou šťávu v podobě zlevnění, přičemž parametry jednotlivých modelů zůstaly zachovány anebo byly dokonce navýšeny!

  • VDS Start (4x vCPU, 8 GB RAM, 300 GB HDD) již od 1.006,- Kč měsíčně
  • VDS Standard (4x vCPU, 20 GB RAM, 500 GB HDD) již od 1.681,- Kč měsíčně
  • VDS Business (4x vCPU, 20 GB RAM, 1000 GB HDD) již od 2.356,- Kč měsíčně

Novinkou v nabídce VDS Coolhousingu je možnost využití rychlého SSD úložiště.

„U tradičních virtuálních serverů mnoha poskytovatelů jsou SSD pouze prostředkem pro zvýšení počtu virtuálních serverů na fyzickém stroji, přičemž zákazník jako takový benefit v podobě rychlostí SSD ve skutečnosti nemůže využít. I SSD disky mají své limity,“ říká Jiří Dvořák. „Pokud zákazník chce SSD úložiště, má k tomu zřejmě dobrý důvod, například pro provoz databáze. V takovém případě nepotřebuje trendy slovíčko u názvu používané služby, ale skutečný přístup k dostatku či všem zdrojům a tím maximální možný výkon,“ uzavírá Dvořák.

Každý z virtuálních dedikovaných serverů standardní nabídky Coolhousingu je možné kdykoliv posílit. Serveru se navýší operační paměť, výpočetní výkon nebo dokonce obojí, plus se zpřístupní SSD úložiště. V takovém případě se dá hovořit o skutečně extrémně výkonném řešení virtuálního serveru.

  • VDS Start SSD (4x vCPU, 16 GB RAM, 80 GB SSD + 300 GB SATA-6G) již od 1.816,- Kč měsíčně
  • VDS Standard (6x vCPU, 20 GB RAM, 100 GB SSD + 500 GB SATA-6G) již od 2.491,- Kč měsíčně
  • VDS Business (6x vCPU, 30 GB RAM, 110 GB SSD + 1000 GB SATA-6G) již od 3.166,- Kč měsíčně

Virtuální dedikovaný server s SSD úložištěm Coolhousing je služba, kde skutečně dostanete výkon (nejen) SSD, na který se můžete spolehnout.

Úvodní foto: coolhousing


Komentáře