Dvoupásmové řešení Wireless-N s podporou VPN představil NetGear

Výkonný a snadno ovladatelný firewall poskytuje malým podnikům VPN zabezpečení a flexibilitu dvoupásmového bezdrátového připojení s ochranou proti největším bezpečnostním hrozbám.Rozšíření řady výkonných bezpečnostních řešení pro malé firmy o nový Wireless-N VPN firewall ProSafe SRXN3205 – podle výrobce první produkt kombinující dvoupásmové Wireless-N a VPN se zabezpečením SSL a Ipsec – ohlásil NetGear.
Stejně jako gigabitový firewall FVS336G s dvěma WAN porty nabízí i Wireless-N VPN firewall ProSafe SRXN3205 dva typy tunelů VPN — SSL a IPsec. Díky nim poskytuje toto zařízení zabezpečené připojení ke vzdálené bezdrátové síti současně hned několika kancelářím s 25 uživateli. Kromě flexibility VPN umožňuje model SRXN3205 také snadný přechod ze starších sítí k sítím standardu 802.11n.
„Malé firmy již v dnešní době nemohou opomíjet otázku zabezpečení jejich sítě, neboť jsou vůči internetovým hrozbám ve skutečnosti daleko zranitelnější než mnohé velké organizace,“ řekl Aleš Mudruňka, výkonný ředitel společnosti Netgear pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. „Malé a středně velké firmy proto žádají stejně vyspělé bezpečnostní technologie, jaké jsou používány ve velkých společnostech, navíc u nich chtějí i přizpůsobitelnost velikosti každého prostředí, snadnou obsluhu a konfiguraci systému a výhodnou cenu. Spojili jsme proto sílu našeho gigabitového firewallu FVS336G s možnostmi dvoupásmového přístupového bodu Wireless-N, a výsledný model SRXN3205 tak představuje to pravé řešení pro menší firmy.“
Bezdrátový Wireless-N VPN firewall může využívat současně až 5 tunelů SSL VPN a 5 tunelů IPsec VPN pro zdokonalenou ochranu před bezpečnostními hrozbami sítě. SSL VPN tunely umožňují individuální vzdálený přístup k firemním datům vždy a všude, bez instalace klientského softwaru.
Mimo to podporují SSL VPN tunely i šifrovací algoritmy profesionální úrovně nebo automatické čištění cache po ukončení činnosti jako ochranu soukromých či citlivých dat uživatelů. IPsec VPN tunely poskytují nejen bezpečný způsob přenosu dat propojující dohromady několik kanceláří, ale i starší klientský přístup. Sofistikovaný firewall dále nabízí ochranu před útoky DoS, kontrolu paketů proti napadení hackery, filtrování klíčových URL frází, podporu pro SYSLOG a e-mailové reportování.


Komentáře