Ekologické jsou už i síťové přepínače

Řadu energeticky úsporných stolních přepínačů Green Ethernet uvedla na trh společnost D-Link. Jde o přepínače určené pro malé firmy a segment SOHO, které ve srovnání s spotřebou klasického gigabitového přepínače s 5 porty mohou přinést úsporu až 44 % energie.Řadu energeticky úsporných stolních přepínačů Green Ethernet uvedla na trh společnost D-Link. Jde o přepínače určené pro malé firmy a segment SOHO, které ve srovnání s spotřebou klasického gigabitového přepínače s 5 porty mohou přinést úsporu až 44 % energie.
Přepínače D-Link řady Green Ethernet zjišťují, zda nejsou k nim připojené počítače vypnuty. Na základě toho pak dokážou nastavit příslušný port do pohotovostního režimu, čímž se na přepínači ušetří až zmíněných 44 % celkové spotřeby energie.
Průzkum společnosti D-Link navíc ukázal, že zatímco většina stolním přepínačů používá maximální výkon, jaký je potřebný pro přenos dat kabelem délky až 100 metrů, průměrná domácnost používá síťové kabely dlouhé jen 5–10 metrů. Řešení D-Link Green Ethernet umí zjistit délku kabelů a podle ní nastavit i potřebný výkon pro přenos dat.
„Řešení D-Link Green Ethernet jsou důležitá pro životní prostředí i pro naše zákazníky,“ řekl Osbert Ong, produktový manažer D-Link Europe: „D-Link si uvědomuje významný tlak trhu na energeticky úsporné síťové produkty a stojí v čele iniciativy, které mění myšlenku „zeleného“ Ethernetu v realitu dostupnou domácnostem a malým a středním firmám.“
První fáze zavádění řady Green Ethernet bude zahrnovat produkty DGS-1005D/1008D, DGS-1016D a DGS-1024D. V roce 2008 plánuje D-Link integrovat funkce Green Ethernet také do řiditelných přepínačů, zejména řady xStack.


Komentáře