Elektronické formuláře i pro nejmenší obce

Produktový balíček 602životní situace, který je určen městům a obcím, uvedla na náš trh společnost Software602. Jedná se o soubor přibližně stovky inteligentních formulářů pokrývající všechny běžné životní situace, které občané a podnikatelé řeší na úřadech.Produktový balíček 602životní situace, který je určen městům a obcím, uvedla na náš trh společnost Software602.
Jedná se o soubor přibližně stovky inteligentních formulářů pokrývající všechny běžné životní situace, které občané a podnikatelé řeší na úřadech - od žádosti o příspěvek na výživu dětí přes přihlašování automobilu až po stavební povolení.
Inteligentní formuláře mohou být k dispozici na webové stránce města, odkud si je občan stáhne do svého počítače. Formulář jej provede vyplněním, poskytne nápovědu k jednotlivým kolonkám, některá pole předvyplní a zkontroluje formální správnost uváděných údajů.
Uživatel tak má jistotu, že nic nevynechal a na nic nezapomněl. Vyplnění dokumentu tak zabere zlomek času potřebného pro vyplnění téhož na papíře nebo v textovém editoru. A navíc se občan vyhne nepříjemnostem souvisejícím s tím, že je třeba žádost doplňovat, absolvovat další jednání s pracovníky úřady či dokonce s tím, že je podání zamítnuto z důvodu neúplného vyplnění.
Občané a podnikatelé vybavení elektronickým podpisem mohou vyplněný formulář podepsat a odeslat přímo úřadu elektronicky.. Elektronický podpis vydává několik organizací včetně České pošty, jeho cena činí řádově 200 korun.
Pro využívání inteligentních formulářů stačí vlastnit počítač s připojením k internetu.
Z technologického hlediska je balíček 602Životní situace částí řady inteligentních formulářů 602XML. Nový balíček však kvůli snížení ceny neumožňuje automatizovat zpracování na straně úřadu ani vytváření dalších formulářů.


Komentáře