Eset nabízí zdarma testovací verzi antiviru pro smartphony

Společnost Eset uvolnila betaverzi antivirového programu pro platformy Microsoft Windows Mobile 5.0 a 6.0 s názvem Eset Mobile Antivirus (EMAV). Ten poskytuje proaktivní detekci vůči všem druhům mobilních infiltrací.Společnost Eset uvolnila betaverzi antivirového programu pro platformy Microsoft Windows Mobile 5.0 a 6.0 s názvem Eset Mobile Antivirus (EMAV). Ten poskytuje proaktivní detekci vůči všem druhům mobilních infiltrací.

EMAV je k dispozici ke stáhnutí na adrese http://www.eset.cz/download/beta, jeho velikost je 0,35 MB a není potřeba se ani nijak registrovat.

Největší předností řešení Eset Mobile Antivirus je podle slov výrobce jeho jádro, pracující na bázi pokročilé heuristiky, optimalizované pro mobilní platformy. Heuristika zabezpečuje ochranu vůči existujícím a údajně i budoucím hrozbám v reálném čase. Další výhodou Eset Mobile Antivirus má být jeho zanedbatelný dopad na výkon mobilního zařízení.

Mezi vlastnosti aplikace Eset Mobile Antivirus patří:
  • Pokročilá heuristika.
  • On-demand / on-access skener.
  • Activity log (statistické záznamy o dokončeném skenování).
  • Variabilní hloubkové skenování .cab souborů (cabinet file je většinou několik zabalených souborů v jednom souboru často využívaný jako instalátor).
  • Automatické aktualizace.
  • Intuitivní uživatelské rozhraní.
Eset Mobile Antivirus se do smartphonu instaluje přímo z mobilního zařízení, nebo se přes web stáhne do počítače a přes PC-sync nainstaluje do konkrétního přístroje. Virové aktualizace získává uživatel přes internet prostřednictvím Wi-Fi, Bluetooth, PC-sync, GPRS, EDGE, atd. Testující mohou své zkušenosti s betaverzí adresovat na betasupport@eset.sk. Plná verze EMAV by měla být k dispozici během několik týdnů.
Nenechte si ujít:
Antispamová opatření stála podniky v Evropě již přes 65 miliard eur

Sonda Phoenix láká hackery

10 hlavních bezpečnostních hrozeb roku 2008

Ovládne kyberterorismus naše životy?


Komentáře