Facebook má již neuvěřitelných 300 milionů uživatelů, z toho 1,3 milionu z ČR

Facebook kraluje sociálním sítím dneška. Jeho zástupci ohlásili, že jeho členská základna složená ze zástupců prakticky všech zemí světa v uplynulém týdnu již dosáhla hodnoty 300 milionů a stále roste.


Jedná se zhruba o stejný počet členů, jako je počet obyvatel Spojených států amerických a každý den se tato sociální síť rozrůstá až o 800 000 nových členů. Ještě v červenci měl Facebook „jen“ čtvrt miliónu členů a za dva měsíce si tedy polepšil o celých 50 miliónů. Pole informací CNN pak zhruba 70 % komunity tvoří uživatelé z jiných zemí než z USA. Celkově má podle měření Internet World Stats přístup k internetu 1,67 miliardy lidí (což je téměř čtvrtina celosvětové populace), zatímco ještě v únoru to bylo 1,57 miliardy, takže by na Facebooku byl tím pádem zhruba každý pátý člověk na světě s přístupem k internetu. Z hlediska lidí využívající internet jednoznačně vede Asie s více než 700 miliony (údaj kolik z nich používá Facebook není k dispozici, ale lze očekávat, že budou tvořit velmi výraznou část z oněch zmíněných 70 %), největší penetrace internetu je však na severoamerickém kontinentě. Detailní tabulku najdete zde: http://www.internetworldstats.com/stats.htm

Mark Zuckerberg, ředitel Facebooku, také potvrdil, že v posledním čtvrtletí tato sociální síť také vykázala první zisk a věří, že se podaří tento trend již udržet. Zuckerberg také dosažení čísla 300 000 000 členů okomentoval slovy, že se jeho společnost začíná blížit svému cíli „spojit všechny lidi“. Samozřejmě je otázkou, jak velké procento jsou skutečně aktivní členové a kolik z tohoto čísla tvoří tzv. "mrtvé duše".

Facebook se také začíná stávat zajímavý pro firmy z hlediska marketingu, inzerce a komunikace a jeho záběr z něj dělá velmi účinnou komunikační platformu. Počet Čechů registrovaných na Facebooku pak v polovině září dosáhl čísla 1,3 milionu.

I přes to, že Facebook svojí velikostí kraluje sociálním sítím, nepatří mezi nejrychleji rostoucí. Toto prvenství patří podle údajů společnosti z března letošního roku Twitteru, který mezi únorem 2008 a únorem 2009 rozšířil svoji členskou základnu z 475 000 uživatelů na 7 038 000 uživatelů, což je nárůst o celých 1 382 %. Komunita Facebooku za stejnou dobu vyrostla z 20 043 000 na 65 704 000 členů, což je nárůst „pouze“ o 228 %. Nechme se překvapit, jak budou tato čísla vypadat v únoru 2010, ale podle všeho lze očekávat jejich raketový nárůst.Komentáře
K tomuto článku není připojena žádná diskuze, nebo byla zakázána.