Facebook spouští Centrum aplikací

Centrum aplikací bude obsahovat ohodnocené aplikace a jejich personalizovaná doporučení.

Facebook spouští Centrum aplikací


Facebook ve čtvrtek v San Francisku představil Centrum aplikací a odhalil několik nových funkcí. Centrum aplikací má uživatelům přinášet vysoce kvalitní aplikace fungující na platformě Facebooku. Plánované spuštění této funkce oznámila společnost v květnu. Minulý týden ve čtvrtek poskytl Facebook krátkou ukázku.

Centrum aplikací se uživatelům spouští postupně, jako první si ho mohou vyzkoušet lidé ve Spojených státech. Centrum bude dostupné z levé navigační nabídky na vstupní stránce a bude nabízet personalizované doporučení aplikací na základě zájmů uživatele a jeho předchozích aktivit. Aplikace budou také k nalezení ve svých kategoriích.

Když lidé říkají svým přátelům o dostupných aplikacích, ti se jich často ptají: Kde je najdu? „Popravdě jsme zatím neměli žádnou opravdu dobrou odpověď,“ řekl Matt Wyndowe, produktový manažer Facebooku.

Centrum aplikací obsahuje hodnocení aplikací, popis a kopie jejich obrazovek, aby se uživatelé mohli lépe rozhodnout, zda danou aplikaci stáhnout. Každá stránka s informacemi o aplikaci obsahuje také možnost „odeslat na mobil,“ která po kliknutí zašle na mobilní telefon uživatele odkaz ke stažení.

Centrum aplikací upozorňuje i na aplikace, které neběží přímo na platformě Facebooku, ale pouze ve formě odkazu na AppStore, Google Play nebo webovou stránku, kde je aplikace dostupná ke stažení.

V Centru aplikací je v současnosti dostupných více než 600 aplikací, mimo jiné například populární hra Draw Something nebo aplikace jako Pinterest nebo Instagram.

Úvodní foto: © cienpiesnf - Fotolia.com


Komentáře