Firefox: 10 nezbytných doplňků pro byznys (1)

Od svého uvedení v roce 2004 se stal Firefox velmi populárním webovým prohlížečem a pronikl i do mnoha korporací. Jednou z jeho silných stránek je i velká podpora doplňků.


Doplňky pro Firefox, které jsou tvořeny většinou nezávislými vývojáři, integrují do tohoto open source prohlížeče další funkce, které standardně nenabízí. Počet doplňků, které jsou k dispozici ke stažení z adresáře Mozilly, se pohybuje v řádech tisícovek. Pro usnadnění výběru vytipovali naši kolegové z amerického Computerworldu deset takových, které jsou vhodné pro byznys účely a nabízí možnosti jako výměnu souborů, přístup k sociálním sítím, automatizaci úloh a podobně.

Rozšíření Firefoxu o tyto doplňky může vytvořit z tohoto browseru komplexní a seriózní nástroj pro každodenní práci, nikoliv jen pro rekreační surfování.

Drag & Drop.io
Drag & Drop.io je služba pro sdílení velkých souborů nebo skupin souborů mezi kolegy, klienty a obchodními partnery přes web. I když tato služba nabízí více způsobů, jak pracovat se soubory, nejlepší je využít online rozhraní. Jak již napovídá název, stačí jen chytit a přesunout jeden nebo více souborů a adresářů přímo z Průzkumníku či pracovní plochy do Drop.io. Kliknutím na ikonu „.io“ v dolním pravém rohu okna Firefoxu se dostanete k menu, kde je možné pracovat s balíčky souborů, které lze zpřístupnit pod heslem či využít možnost bookmarkování těch nejpoužívanějších.

Služba nabízí zdarma práci s balíčky do 100 MB včetně jejich uchovávání, prémiové účty s podporou délky až 10 GB jsou k dispozici od 19 dolarů, případně je možné vytvořit individuální balíčky za cenu 10 dolarů za gigabajt na rok.

LinkedIn Companion
To, co nabízí Facebook pro váš sociální život, přináší LinkedIn do sféry byznysu. Je to způsob, jak být v kontaktu s kolegy, experty v oboru či třeba potenciálními zaměstnanci nebo aktuálními novinkami ze sféry podnikání. Doplněk LinkedIn Companion přidává do Firefoxu několik funkcí, které umožňují lépe využít informační bohatství, které tato sociální síť nabízí.

Doplněk vytvoří ve Firefoxu speciální menu LinkedIn, které umožňuje rychle hledat mezi kontakty, přidávat nové lidi mezi své přátele, dívat se na aktualizované profily a podobně. Další příjemnou vlastností je InfoBox provázaný s e-mailovými schránkami, který umožňuje zobrazit LinkedIn profil odesílatele zprávy.

Gliider
Tento doplněk funguje jako datový sklad pro uživatele, kteří hodně cestují a umožňuje shromáždit na jednom místě všechny informace, které potřebují pro svoji obchodní cestu.

Rozhraní Gliideru se otevře po kliknutí na jeho ikonu v liště navigace Firefoxu. Tam je možné přesunout potažením myší kusy informací z webových stránek, které jste označili (Gliider tyto informace označuje jako „clippings“), např. údaje o letu, ubytování, jídle a vše ostatní, co je pro chystanou obchodní cestu důležité.

Jakmile je vytvořena nová destinace pro cestu, Gliider může automaticky vyhledat hotely, které se v nejbližším okolí vyskytují a je možné si přes něj i zarezervovat pokoj. Údaje o cestách mohou být sdíleny např. mezi kolegy, aby ti mohli vidět informace, které jsou i pro ně důležité.

Pokračování článku najdete zde...Komentáře