Firefox: 10 nezbytných doplňků pro byznys (2)

Od svého uvedení v roce 2004 se stal Firefox velmi populárním webovým prohlížečem a pronikl i do mnoha korporací. Jednou z jeho silných stránek je i velká podpora doplňků.


Pokračování včerejšího článku…

iMacros
Dalším užitečným doplňkem pro Firefox je iMacros. Pokud používáte makra ve Wordu a Excelu, jste zvyklí na to, že vám umožní automatizovat určité úlohy asociováním série akcí pod určitou kombinaci kláves nebo pod jednoduchý příkaz, kterým se spustí. iMacros pak přidává tu samou funkcionalitu do Firefoxu.

Konkrétně doplněk iMacros slouží k zaznamenání série kliků či textových akcí, které je pak možné kdykoliv spustit. Například lze takto zautomatizovat otevírání reportu výdajů ve firemním intranetu, zadání zaměstnaneckého ID a dalších akcí. Marka mohou být vytvářeny, editovány a zpřístupňovány z postraní lišty Firefoxu a součástí doplňku je 20 ukázkových maker, které předvádějí takové věci, jako extrahování dat z tabulek, vyplňování formulářů či ukládání stránek.

Xmarks Bookmark and Password Sync
Xmarks (dříve Foxmarks) je již poměrně oblíbený doplněk pro synchronizaci záložek mezi různými počítači a i mezi různými typy prohlížečů, takže máte pak k dispozici stejné záložky v práci na stolním PC jako doma na notebooku od Applu. Tato funkcionalita ovšem dělá z doplňku Xmarks i excelentní nástroj pro spolupráci týmů a oddělení ve firmách.

Vytvořením a nasdílením určitého adresáře a umístěním záložek do něj, které přísluší konkrétním projektům, může celý tým snadno a jednotně přistupovat ke zdrojům pro svoji práci a výzkum, k on-line aplikacím a dalším materiálům a to prakticky odkudkoliv. Pro sdílení tohoto adresáře se stačí přihlásit do konzole My Xmarks, která je v menu Xmarks pod Nástroji a tyto sdílení záložky jsou přístupné přes webové stránky, RSS či e-mailové notifikace.

WiseStamp Email Signature
Tento doplněk pro Firefox umožňuje vytvářet vysoce kustomizované podpisky ke zprávám vytvářeným ve webových e-mailových službých, přičemž podporovány jsou zatím Gmail, Hotmail, Yahoo a AOL, ovšem řada dalších je vývojáři přislíbena a měla by se objevit v dalších verzích. WiseStamp umožňuje uživatelům vytvářet dva druhy podpisů, které lze využívat pro různé situace, například jeden pro soukromou korespondenci a druhý pro obchodní.

WiseStamp také podporuje řadu dalších on-line aplikací a sociálních sítí, jako třeba LinkedIn, Google Calendar nebo Twitter. Pomocí editoru lze upravovat barvy a styly v textu, který chcete automaticky přidávat ke svých zprávám a také je rozšiřovat o obrázky. WiseStamp ve výchozím nastavení na konec každého e-mailu přidává odkaz na vlastní web, což některým uživatelům může vadit, ale tuto funkci lze snadno zrušit v nastavení doplňku a využívat ho tak bez jakýchkoliv omezení.

Dokončení článku najdete zdeKomentáře