Firefox 3.0: Datum vydání finální verze zveřejněno!

Společnost Mozilla konečně prozradila datum vydání konečné verze open source webového prohlížeče Firefox 3.0. Mělo by se tak stát již v úterý 17. června a po dvaceti měsících tak dojde k výraznému upgrade tohoto populárního browseru.Společnost Mozilla konečně prozradila datum vydání konečné verze open source webového prohlížeče Firefox 3.0. Mělo by se tak stát již v úterý 17. června a po dvaceti měsících tak dojde k výraznému upgrade tohoto populárního browseru.

Mike Beltzner, produktový vedoucí společnosti Mozilla, ohlásil, že jeho společnost je hrdá na to, že může oznámit, že je vše připraveno na úterý a upřesnil tak termín, který byl dříve odhadovaný zhruba na polovinu června 2008.

Mozilla ještě ve středu rychle vypustila třetí Release Candidate verzi Firefoxu 3.0, protože ve verzi RC2 byla objevena závažná chyba, týkající se Mac OS, která mohla způsobit pád systému. Vydání finální verze tím ale není nijak ohroženo. Firefox 3.0 RC3 je k dispozici ke stažení pro Windows, Mac OS X a Linux ve více než 45 jazycích včetně češtiny a slovenštiny. Odkaz pro download je zde.

RC3 verze Firefoxu 3.0 pro Linux a Windows však zůstala stejná, jako RC2, jediné změny byly udělány právě jen ve verzi pro Mac OS X. Právě minimum změn umožnilo dodržet termín vypuštění finálního Firefoxu a podle Beltznera byla zpětná vazba na Firefox 3.0 RC2 kromě zmíněné chyby velmi pozitivní.
Nenechte si ujít:
Firefox 3.0 RC2 již ke stažení, verze 3.1 bude do konce roku

Firefox je připraven prolomit 20% podíl na celosvětovém trhu!

Firefox 3.0 RC1 obsahuje 10 chyb, z toho 3 kritické

Firefox 3.0 přináší výrazné zvýšení rychlosti, tvrdí testeři!

5 věcí, kterými vás nadchne Internet Explorer 8.0

Firefox 3.0 dramaticky snižuje nároky na paměť

Plugin pro Firefox obsahoval škodlivý kód

V příštím týdnu tedy bude RC3 verze Firefoxu 3.0 přejmenována na finální a bude pod tímto novým označením opět k dispozici ze stránek výrobce nebo přes vlastní aktualizační mechanizmus, který prohlížeč Firefox používá.

Zdroj: Computerworld.com


Komentáře