Firefox 3.0 – poslední betaverze je na světě!

Open source internetový prohlížeč Firefox 3.0 má za sebou testovací beta fázi, neboť poslední verze beta 5 byla vydána tento týden a nyní vývoj přechází do stádia Release Candidate. Podívejme se, jaké novinky pátá betaverze přináší.Open source internetový prohlížeč Firefox 3.0 má za sebou testovací beta fázi, neboť poslední verze beta 5 byla vydána tento týden a nyní vývoj přechází do stádia Release Candidate. Podívejme se, jaké novinky pátá betaverze přináší.

Firefox 3.0 beta 5 je k dispozici ke stažení pro operační systémy Microsoft Windows, Mac OS X a Linux ve 45 jazycích (včetně češtiny a slovenštiny) z webu společnosti Mozilla.

Podle poznámek k vydání bylo oproti verzi beta 4, která vyšla před třemi týdny, uděláno více než 750 změn a jak je již zvykem, Mozilla poznamenává, že verze je určena pouze pro testovací účely, i když podle průzkumů používá betaverze Firefoxu 3.0 i pro běžné surfování stále více uživatelů.

Mike Schroepfer, vice prezident společnosti Mozilla potvrdil, že finální verze Firefoxu 3.0 by měla být vydána v červnu a do té doby by měla projít ještě cyklem tří Release Candidate verzí.

Co se týká vylepšení v Firefoxu 3.0 beta 5 oproti předchozímu vydání, došlo údajně opět k dalšímu zvýšení rychlosti JavaScriptového enginu (jedná se o změny, které lze zaznamenat například v testovacím programu SunSpider), vylepšení doznal zoom stránek, zálohování a obnova záložek či vylepšenou integraci UI vůči operačnímu systému.
Nenechte si ujít:
Firefox, IE7, Opera a Safari v testu – v čem je který rychlejší?

První verze Firefoxu 4.0 již byla vypuštěna!

Firefox 3.0 přináší výrazné zvýšení rychlosti, tvrdí testeři!

Pět věcí, kterými vás nadchne Internet Explorer 8.0

Firefox 3.0 dramaticky snižuje nároky na paměť

Firefox 3.0 versus Internet Explorer 8.0 – jak pokračuje jejich vývoj?

Firefox 3.0 má menší nároky na paměť než Opera a IE7

Microsoft vyvíjí od základů nový operační systém

Vydání této páté betaverze bylo pozdrženo proto, že ve verzi pro Mac OS byla objevena závažná chyba, kterou bylo potřeba opravit před tím, než Mozilla umožní stahovat aplikaci ze svého webu.


Komentáře