Firefox 3.0 RC1 bude vydán ještě v květnu

Podle posledních informací od společnosti Mozilla by se tento měsíc měla objevit release candidate verze Firefoxu 3.0 a během června se pak počítá s vydáním dlouho očekávané verze finální.Podle posledních informací od společnosti Mozilla by se tento měsíc měla objevit release candidate verze Firefoxu 3.0 a během června se pak počítá s vydáním dlouho očekávané verze finální.

Konkrétně by Firefox 3.0 RC1 měl přijít ke konci května, říká Mike Schroepfer, viceprezident společnosti Mozilla a jak je již zvykem, bude k dispozici široké veřejnosti pro testování. Schroepfer očekává, že by si jej mohlo stáhnout více než 1,2 milionů uživatelů a podle něj je možné, že verze RC1 bude jedinou release candidate verzí a po ní již přijde vydání finálního Firefoxu 3.0.

Podle Schroepfera je cyklus dohledu nad kvalitou u release candidate verzí mnohem přísnější a intenzivnější, než tomu bylo v beta-fázi. Nicméně kdyby byla objevena závažnější chyba, bude podle jeho slov Mozilla pokračovat ve vydávání dalších RC, dokud Firefox 3.0 nebude připraven k definitivnímu vypuštění.

Poslední opravy provedli vývojáři minulý pátek a od neděle je pak kód Firefoxu 3.0 zmrazen. Původně Mozilla očekávala vydání tří RC verzí, podobně jako tomu bylo v případě Firefoxu 2.0 v roce 2006. Schroepfer také potvrdil, že i když původně bylo plánováno vydání RC1 verze na začátek května a díky vyšším nárokům při jejím vývoji se přesune na jeho konec, stále platí plánovaný termín dokončení Firefoxu 3.0 do konce tohoto čtvrtletí.
Nenechte si ujít:
Nová verze Firefoxu 2.0.0.14 opravuje kritickou chybu

Firefox, IE7, Opera a Safari v testu – v čem je který rychlejší?

První verze Firefoxu 4.0 již byla vypuštěna!

Firefox 3.0 přináší výrazné zvýšení rychlosti, tvrdí testeři!

5 věcí, kterými vás nadchne Internet Explorer 8.0

Firefox 3.0 dramaticky snižuje nároky na paměť

Firefox 3.0 versus Internet Explorer 8.0 – jak pokračuje jejich vývoj?

Plugin pro Firefox obsahoval škodlivý kód
Podle posledních měření provedených společností Net Applications má open source prohlížeč Firefox (ve všech svých verzí) na celosvětovém trhu s browsery podíl 17,7 %. Safari od Apple pak používá 5,8 % uživatelů a bezkonkurečním vítězem je stále Microsoft, jehož Internet Explorer zaujímá stále téměř tři čtvrtiny (konkrétně 74,8 %) tohoto trhu.


Komentáře