Firefox 3.0 RC2 již ke stažení, verze 3.1 bude do konce roku

Společnost Mozilla vydala druhou release candidate verzi svého nového open source prohlížeče Firefox a pokud v ní nebudou objeveny v průběhu jejího testování závažné chyby, bude pravděpodobně prohlášena za finální.Společnost Mozilla vydala druhou release candidate verzi svého nového open source prohlížeče Firefox a pokud v ní nebudou objeveny v průběhu jejího testování závažné chyby, bude pravděpodobně prohlášena za finální.

V opačném případě by mohla přijít ještě verze RC3, protože v původních plánech Mozilla počítala s vydáním až tří release candidate verzí. Firefox 3.0 RC2 přichází poté, co v RC1 bylo objeveno asi 40 chyb, a vývojáři se proto rozhodli prodloužit testovací cyklus a pozdržet vydání konečné verze. Nicméně zpoždění by mělo být v řádu několika dnů a stále se počítá s jejím vypuštěním ještě v tomto měsíci.

Firefox 3.0 RC2 je k dispozici ke stažení z oficiálních stránek Mozilly ve verzi pro Windows, Mac OS X a Linux ve více než 45 jazykových verzích.

Mike Schroepfer, vice prezident společnosti Mozilla také potvrdil, že ještě ke konci roku 2008 přijde Firefox verze 3.1. Důvodem je, že do Firefoxu 3.0 nebyla zahrnuta řada nových funkcí, které vývojáři chystají, ale v této době nejsou zatím ještě připravené. Kromě nového jádra Gecko 1.9.x by měl Firefox 3.1 nabídnout nové prvky v uživatelském rozhraní, opět vyšší výkon a také například podporu XMLHttpRequest (XHR).

Někdy v druhé polovině roku 2009 by pak měl následovat Firefox 4.0 s jádrem Gecko 2.0, který by podle Schroepferových slov měl přinést další výrazné změny.
Nenechte si ujít:
Firefox je připraven prolomit 20% podíl na celosvětovém trhu!

Firefox 3.0 RC1 obsahuje 10 chyb, z toho 3 kritické

Firefox 3.0 přináší výrazné zvýšení rychlosti, tvrdí testeři!

5 věcí, kterými vás nadchne Internet Explorer 8.0

Firefox 3.0 dramaticky snižuje nároky na paměť

Plugin pro Firefox obsahoval škodlivý kód

Bližší popis vývojových fází Firefoxu 3.0 najdete ve starším článku Firefox 3.0 RC1 bude vydán ještě v květnu.

Zdroj: IDG News Service


Komentáře