Firefox 3.0 versus Internet Explorer 8.0 – jak pokračuje jejich vývoj?

Vývoj dvou největších konkurenčních internetových prohlížečů pokračuje rychlými kroky. Microsoft již vydal první betaverzi, která je k dispozici testerům, Mozilla připravuje k vypuštění verzi beta 4 a říká, že po ní bude před vydáním finální verze Firefoxu 3.0 následovat ještě pátá.Vývoj dvou největších konkurenčních internetových prohlížečů pokračuje rychlými kroky. Microsoft již vydal první betaverzi, která je k dispozici testerům, Mozilla připravuje k vypuštění verzi beta 4 a říká, že po ní bude před vydáním finální verze Firefoxu 3.0 následovat ještě pátá.

Čtvrtá betaverze Firefoxu 3.0 měla být údajně poslední a po ní nás již mělo čekat vydání definitivní verze, kterou řada uživatelů vyhlíží nejen pro nové funkce, ale i pro výraznou úsporu paměti, o které jsme informovali například zde. Nyní je však již jasné, že vývoj Firefoxu 3.0 se ještě trochu protáhne, neboť ve verzi beta 4 se vývojářům stále nepodařilo odstranit všechny problémy.

Prodloužení vývoje má údajně podle informací Mozilly zajistit větší kompatibilitu s webovými stránkami a ještě některé nové změny budou moci být reflektovány díky zpětné vazbě uživatelů. S pokračováním vývoje se tedy bude čekat do 18. března, kdy by měly být již získány ohlasy ze čtvrté betaverze a tato zpětná vazba bude moci být zahrnuta do verze beta 5. Přesné datum vydání filní verze stále není známo.

Ani Microsoft nelení a již tento týden vypustil první betaverzi svého připravovaného Internet Exploreru 8.0, která je určena primárně vývojářům a testerům. Do testovacího programu se mohl tentokrát přihlásit každý a i my jsme na našich stránkách přinesli informace o možnosti registrace do tohoto projektu, který byl ovšem díky velkému zájmu rychle obsazen.

I když je Internet Explorer 8.0 beta 1 určen hlavně zmíněným testerům, může si zkušební verzi stáhnout každý a je pouze ochuzen o možnost podávat zprávy ze svého testování přímo Microsoftu. Internet Explorer 8.0 existuje v různých verzí podle operačního systému – od Windows XP SP2, přes Windows Server 2003 SP2 a Server 2003 SP2 x64 Edition, přes verze pro běžné Windows Vista a Windows Server 2008 až po x64 verze těchto dvou nejnovějších operačních systémů od Microsoftu.

Testovací betaverze Internet Exploreru 8.0 je k dispozici ke stažení zde.
Nenechte si ujít:
Firefox 3.0 dramaticky snižuje nároky na paměť

Firefox má téměř 30% podíl na evropském trhu

Internet Explorer 8 Beta 1 je údajně těsně před vydáním

Nové funkce, které si zamilujete na Firefoxu 3.0 (1. část)

Nové funkce, které si zamilujete na Firefoxu 3.0 (2. část)

Google a Firefox bojují proti phishingu

Mezi novinky v Internet Eploreru 8 patří například přepracovaná lišta oblíbených položek, automatický obnova po pádu systémů, přidání nových nástrojů či vylepšený antiphishingový filtr.


Komentáře