Firefox 3.1 alfa bude k dispozici již v červenci

Je to zatím jen něco málo přes týden, co Mozilla uvolnila finální verzi Firefoxu 3.0 (přičemž si jí od té doby stáhlo téměř 22 milionů uživatelů) a již v příštím měsíci hodlá vydat první vývojářské preview Firefoxu verze 3.1. Termín její dokončení je pak stanoven na letošní poslední kvartál nebo případně na začátek roku 2009.Je to zatím jen něco málo přes týden, co Mozilla uvolnila finální verzi Firefoxu 3.0 (přičemž si jí od té doby stáhlo téměř 22 milionů uživatelů) a již v příštím měsíci hodlá vydat první vývojářské preview Firefoxu verze 3.1. Termín její dokončení je pak stanoven na letošní poslední kvartál nebo případně na začátek roku 2009.

Podle rozvrhu Mozilly by po vývojářském preview Firefoxu 3.1, označovaném jako alfa, měla hned v srpnu již začít veřejná fáze testů betaverzí. V současnosti je pro zájemce k dispozici ke stažení z ftp Mozilly Firefox 3.1 pouze v anglické pre-alfa verzi pro Windows, Linux a Mac OS.

Původně Mike Schroepfer z Mozilly tvrdil, že s dokončením FF 3.1 lze počítat do konce roku, nyní bylo zveřejněno větší rozmezí mezi koncem roku 2008 a začátkem roku 2009. Pokud Mozilla tento rozvrh dodrží, bude se jednat o výrazně rychlejší aktualizaci, než bylo dosud u Firefoxu obvyklé.

Mezi novinky ve Firefoxu 3.1 by mělo patřit updatované jádro Gecko 1.9.1, nové prvky v uživatelském rozhraní, opět vyšší výkon a také například podpora XMLHttpRequest (XHR), vylepšené záložky či modifikace nové navigační lišty. Pracuje se také na další optimalizaci zpracování JavaScriptu a vyšší kompatibilitě s populárním testem Acid3, který prověřuje, jak je prohlížeč slučitelný s webovými standardy.
Nenechte si ujít:
Firefox 3.0 ve finální verzi konečně ke stažení!

Firefox 3.0: Nejčastěji kladené otázky ohledně instalace

Firefox, IE7, Opera a Safari v testu – v čem je který rychlejší?

Pět věcí, kterými vás nadchne IE 8.0
Mozilla totiž od března letošního roku spustila akci za dosažení dokonalého skóre v Acid3 testu jako reakci na snahy společností Apple a Opera přiblížit své prohlížeče co nejvíce požadavkům tohoto testu. Podobně také vyvíjený Internet Explorer 8 od Microsoftu má disponovat vyšší kompatibilitou než jeho předchůdce. Z tohoto závodu pak budou profitovat hlavně uživatelé, pro které by dodržování standardů výrobci mělo přinést méně komplikací při zobrazování webových stránek.

Zdroj: Computerworld.com


Komentáře