Firefox 3.1: První alfaverze vyjde již zítra!

Společnost Mozilla ohlásila, že v pátek plánuje vypustit první preview verze 3.1 svého open-source prohlížeče Firefox. Vývoj této aktualizace by měl být poměrně rychlý, takže její vydání by se mělo uskutečnit ještě koncem letošního roku nebo nejpozději začátkem příštího roku.Společnost Mozilla ohlásila, že v pátek plánuje vypustit první preview verze 3.1 svého open-source prohlížeče Firefox. Vývoj této aktualizace by měl být poměrně rychlý, takže její vydání by se mělo uskutečnit ještě koncem letošního roku nebo nejpozději začátkem příštího roku.

Rozhodnutí o termínech a další detaily ohledně Firefoxu 3.1 byly dohodnuty v úterý na schůzce manažerů a vývojářů Mozilly, včetně upřesnění vypuštění první alfa-verze – označované také jako preview. Původně se mluvilo o vypuštění někdy v tomto měsíci, nicméně vývoj kódu Firefoxu 3.1 je již zmrazen a již je připravován pro umístění na servery Mozilly, takže nic nebrání jeho vydání během pátku.

Oficiální seznam změn v nové testovací verzi bude také zveřejněn zítra, přičemž se očekává hlavně zlepšení u navigační lišty a vylepšení přepínání mezi otevřenými panely pomocí klávesové zkratky Ctrl+Tab.

Když v květnu mluvil o Firefoxu 3.1 Mike Schroepfer, vice prezident Mozilly, zmiňoval, že by měl nabídnout hlavně další funkce, které původně měly být obsaženy již ve Firefoxu 3.0, ale do termínu jeho vydání v minulém měsíci nebyly ještě definitivně dokončeny.
Nenechte si ujít:
Opera 9.5 je k dispozici už i v mobilní verzi

Firefox 3.0 ve finální verzi konečně ke stažení!

Firefox 3.0: Nejčastěji kladené otázky ohledně instalace

Firefox, IE7, Opera a Safari v testu – v čem je který rychlejší?

Pět věcí, kterými vás nadchne IE 8.0

Mezi novinky ve Firefoxu 3.1 by tedy mělo patřit updatované jádro Gecko 1.9.1, nové prvky v uživatelském rozhraní, opět vyšší výkon a také například podpora XMLHttpRequest (XHR), vylepšené záložky či modifikace nové navigační lišty. Pracuje se také na další optimalizaci zpracování JavaScriptu a vyšší kompatibilitě s populárním testem Acid3, který prověřuje, jak je prohlížeč slučitelný s webovými standardy.

Zdroj: IDG News Service


Komentáře