Firefox: Mozilla si pospíšila s opravou smazaných hesel

I když Mozilla původně plánovala vypustit novou verzi Firefoxu 3.0.3, která má řešit problém nedostupnosti uložených hesel, až na začátku tohoto týdne, nakonec tak učinila již o víkendu. Dobrá zpráva je, že hesla, která nebyla ve verzi 3.0.2 dostupná nejsou definitivně ztracená.I když Mozilla původně plánovala vypustit novou verzi Firefoxu 3.0.3, která má řešit problém nedostupnosti uložených hesel, až na začátku tohoto týdne, nakonec tak učinila již o víkendu. Dobrá zpráva je, že hesla, která nebyla ve verzi 3.0.2 dostupná nejsou definitivně ztracená.

Mike Belztner, ředitel pro vývoj Firefoxu, konkrétně poznamenal, že i když chyba nepostihuje všechny uživatel Firefoxu, je řada z nich rozčílena a jedná se o tzv. regresivní chybu, která vrací vývoj o krok zpět a opravu je nutné vypustit co nejdříve. Tou je tedy Firefox 3.0.3, který začal být automaticky distribuován již během víkendu a obsahuje oproti verzi 3.0.2 jen jedinou opravu a to právě zmíněné mizení hesel, dodává Belztner.

Chyba se vyskytovala v případě uložení hesel na stránkách, které obsahují speciální znaky, jež nejsou součástí standardní ASCII tabulky v URL. Postiženi tak byly například uživatelé, kteří měli uložená hesla k arabským, hebrejským či čínským stránkám se speciálními znaky v adrese (ovšem na problémy si stěžovala i řada českých uživatelů).

Původně také bylo uvedeno, že chyba se týká uložených hesel s diakritikou.
Nenechte si ujít:
Mozilla vydala nové verze Firefoxu 3.0 i 2.0

Mozilla experimentuje se vzhledem a novými funkcemi Firefoxu

Firefox 3.0: Nejčastěji kladené otázky ohledně instalace

Firefox, IE7, Opera a Safari v testu – v čem je který rychlejší?

Beltzner také uklidnil všechny uživatele, které zajímalo, zda o svá hesla přišli trvale, prohlášením, že se nejedná o definitivní ztrátu, ale že hesla byla po aktualizaci na verzi 3.0.2 pouze nedostupná.

Podobná regresivní chyba není u Firefoxu novinkou, protože už loni v listopadu Mozilla vydala verzi dvojkové řady tohoto open source prohlížeče, která obsahovala chyby, jež v předchozím vydání Firefoxu nebyly. Ta pak byla k dispozici ke stažení celý týden, než Mozilla vypustila opravu. Současnou situaci tedy vyřešila značně hbitěji.


Komentáře