Francie bojuje s internetovými piráty

Dolní komora francouzského parlamentu schválila zákon o odpojení internetu těm uživatelům, kteří sdílí a stahují ilegální soubory. Tento zákon byl před měsícem odmítnut.


Kvůli novému zákonu bude francouzskou vládou vytvořena nová agentura, která bude mít za úkol identifikovat uživatele sdílející ilegální data a jejich následující varování emailem a dopisem. Pokud budou dále pokračovat v nezákonných činnostech bude jim internetové připojení odpojeno na dobu jednoho roku.

Zákon nyní půjde do senátu za účelem konečného schválení. Pokud projde, stane se Francie první zemí, která se snaží důsledně potrestat internetové piráty.

Zda-li tento krok dodá odvahu například Velké Británii se teprve ukáže. Britská vláda totiž v této době spolupracuje s množstvím firem technického a zábavního průmyslu (například Virgin Media) na strategických krocích proti internetovému piratsví. Očekává se, že strategie bude oznámena ve zprávě Digital Britain Lorda Cartera 16 června.

Průmyslové firmy a obchodní unie jako je UK Film Council, British Phonographic Industry (BPI) a Federation Against Copyright Theft (FACT) chtějí, aby tato strategie zahrnovala odpojení nelegálně stahujících uživatelů od internetu.

Nicméně Internet Sevice Providers Association tento krok odmítá.

"ISPA je rozladěna z toho, že výtvarný průmysl se dále zasazuje o potrestání bez toho, aby zvážil, že hodně investorů si myslí, že hlavním problémem je potřeba reformy komplikovaných licenčních procesů," tvrdí skupina.

"Členové ISPA jsou přesvědčeni, že by bylo potřeba učinit mnohé technologické změny, pokud by se toto opatření mělo stát standardem a aby bylo možno využívat záznamy jako přijatelné důkazy u soudu."

Foto: pixmac.czKomentáře