Gartner: mobilní platby čeká boom!

Společnost Gartner ve své studii předpokládá razantní nárůst mobilních plateb. Z množství 33 milionů mobilních uživatelů po celém světě, kteří využívají mobilní platby, se jejich počet v roce 2011 více než ztrojnásobí!Společnost Gartner ve své studii předpokládá razantní nárůst mobilních plateb. Z množství 33 milionů mobilních uživatelů po celém světě, kteří využívají mobilní platby, se jejich počet v roce 2011 více než ztrojnásobí!

Gartner konkrétně předpokládá, že v roce 2011 bude využívat mobilní platby 103,9 milionů uživatelů a vedoucím regionem je v současnosti v této oblasti Asie a Oceánie. Jen v tomto regionu je totiž v současnosti 85 % všech uživatelů, kteří používají mobilní platby, zatímco v západní Evropě by jich letos mělo být pouze 499 000 a v Severní Americe pak zhruba jeden milion.

Banky mohou zužitkovat vzestup zájmu o mobilní platby novými bankovními kanály a tento trend má šanci nabídnout nové příležitosti i pro společnosti, starající se o infrastrukturu pro tyto služby, říká Sandy Shen z Gartneru. Zájem o mobilní platby je v důsledku mnohem významnější pro operátory než pro banky, které ale také z tohoto trendu budou těžit a mohou nabídnout například speciální bankovní služby pro tento typ operací.

Gartner definuje mobilní platby jako využití mobilních technologií jako SMS, WAP, USSD (Unstructured Supplementary Service Data), či NFC (Near Field Communications), ale ne například hovory z mobilních telefonů do call center.

Nenechte si ujít:¨
Telefónica O2 má tarif se SMS zprávami zadarmo

Nové mobilní technologie zásadně změní náš život

O2 zruší od dubna omezení FUP pro své tarify ADSL

U:fon nabízí nejlevnější tarif pro pevnou linku všem

Telefónica O2 Czech Republic: Příjmy z pevných linek i přes intenzivní rozvoj internetových služeb stagnují

T-Systems nabízí v Praze ultrarychlý internet
Platba pomocí mobilního telefonu japonské telekomunikační společnosti NTT DoCoMo.


Komentáře