Gmail nově implementoval Google Translator

Google dále pokračuje s integrací Google Translatoru do svých služeb. Nejnověji se dočkali uživatelé Gmailu.


Feature se týká jak jednotlivých uživatelů webového rozhranní Gmailu, tak uživatelů Apps suite for business. Texty v mailech lze díky novince překládat do 41 jazyků a z Gmailu se tak stává pravděpodobně nejpoužitelelnější nástroj na mezinárodní komunikaci.

Google sám samozřejmě přiznává, že se stále nejedná o univerzální překladač, nicméně recipienti mailů přeložených pomocí Google Translatoru by měli být vždy schopni pochopit kontext zpráv.

Google Translator překládá do 41 jazyků (Čeština je mezi nimi), kterými mluví neuvěřitelných 98% internetových uživatelů celého světa (vyzkoušejte si Google Translator sami).

Nastavit novinku lze v panelu Settings -> Labs.

Implementace Google Translatoru je zatím poslední novinkou, kterou vývojový tým Gmailu představil. Od minulého týdne mohou uživatelé do svého Gmailu importovat i jiné mailové účty jako například ty od gms.de, aol.com, hotmail.com, live.com, msn.com, orange.fr, yahoo.com a další asi třicítky dalších (žádná z českých freemailových služeb se do první vlny nedostala). Stávající uživatelé zmiňovaných služeb mohou importovat nejenom samotné maily, ale také kontakty.

Jinou novinkou představenou Googlem pro Gmail minulý měsíc byla například možnost prohlížení dalších formátů příloh přímo v prohlížeči. Po formátu PDF přidal Gmail podporu pro přímé prohlížení TIFF obrázků a PPT PowerPoint prezentací.Komentáře