GN Netcom: Používání mobilu za jízdy může být velmi drahé!

Během letního cestování autem po Evropě je třeba pamatovat, že nejen ceny benzínu mohou ovlivnit rozpočet na dovolenou. Vaše výdaje mohou zvyšovat také pokuty za používání mobilu za jízdy, protože nepoužívání handsfree sady může být velmi drahé. V České republice zaplatíme pokutu v přepočtu od 40 EUR, ale v Maďarsku bude to už kolem 120 EUR.Během letního cestování autem po Evropě je třeba pamatovat, že nejen ceny benzínu mohou ovlivnit rozpočet na dovolenou. Vaše výdaje mohou zvyšovat také pokuty za používání mobilu za jízdy, protože nepoužívání handsfree sady může být velmi drahé. V České republice zaplatíme pokutu v přepočtu od 40 EUR, ale v Maďarsku bude to už kolem 120 EUR.

V různých zemích platí jiné zákazy používání mobilu za jízdy. Ve Francii, Německu, Velké Británii a Norsku řidič kromě pokuty obdrží i trestní body. V Itálii řidič může přijt o řidičský průkaz na dobu 3 měsíců když je po druhé v průběhu dvou let přistižen při hovoru za jízdy.

Nechceme-li být v rozporu s lokálním právem, můžeme uvažovat o nákupu na příklad handsfree sady Bluetooth, jíž ani netřeba instalovat, jejichž výběr na trhu se stále zvětšuje.

“ V dnešní době skoro každý chce být pořád v kontaktu s rodinou i přáteli. Zvlášť během prázdnin když jsme na cestě daleko od sebe. Díky nákupu sluchátka Bluetooth nebo handsfree sady budeme moci nejenom svobodně vest telefonické hovory, ale se také vyhýbat pokutám za používání mobilu za jízdy.” – řekl Jiří Krejčí, manažer společnosti GN Netcom pro český trh.

Pokuty za používání mobilních telefonů bez handsfree sady za jízdy (zdroj ADAC 04.2008):

Země pokuta v EUR
Belgie od 100
Bosna a Hercegovina od 8
Bulharsko 15
Česko od 40
Chorvatsko 69
Dánsko 67
Finsko do 78
Francie od 35
Holandsko 150
Irsko 60
Island 43
Itálie od 74
Litevsko do 12
Lotyšsko do 15
Lucemburk do 74
Maďarsko do 120
Německo 40
Norsko 160
Polsko 57
Portugalsko od 120
Rakousko od 50
Řecko od 50
Rumunsko od 43
Slovensko 62
Slovinsko 85
Španělsko od 91
Švýcarsko 63
Velká Británie od 75


Bluetooth sada Jabra BT2040.

Zdroj. GN Netcom


Komentáře