Google aktualizoval své vyhledávání v reálném čase

Vyhledávací služba od Googlu, která indexuje veřejně dostupný obsah ze stránek jako jsou Facebook či Twitter, má nyní vlastní webovou adresu a nabízí i nové možnosti filtrování.


Google svůj nový nástroj oficiálně spustil v prosinci minulého roku, nicméně až doteď nebylo jeho používání úplně jednoduché. Pro zobrazení tohoto typu výsledků musel uživatel v levém sloupci zvolit zobrazení jen nejnovějších odkazů a posléze ještě výsledky omezit na Aktualizace.

Nyní se však technologii nazvané Google Realtime dostalo vlastní webové adresy. Namísto filtrování výsledků má být možné do adresního řádku přímo zadat www.google.com/realtime. Stránka však ještě není plně funkční, proto Google zatím vytvořil testovací web, na kterém si zájemci službu mohou vyzkoušet. Adresa tohoto webu je http://www.google.com/realtime?esrch=RealtimeLaunch::Experiment.

Kromě samostatné homepage nový Google Realtime nabízí i více možností filtrace výsledků. Uživatelé si mohou například vybrat, zdali chtějí zobrazit jen odkazy pocházející z konkrétní zeměpisné polohy či výsledky v podobě obrázků. Pomocí jiné novinky je pak zase možné si nechat zobrazit související příspěvky, takže uživatel je více v obraze, a pokud se pak více zajímáte o jedno téma, můžete být o jeho nových odkazech informováni prostřednictvím elektronické pošty.

Vyhledávací engine Googlu v poslední době prochází velkými změnami. Kromě vyhledávání v reálném čase společnost například koketuje s možností zavést funkci tzv. dynamického vyhledávání. Vede ji k tomu především konkurenční boj, o kterém se můžete více dočíst v článku Microsoft vs. Google: Vlna inovací mění tvář vyhledávání.Komentáře