Google Custom Search v novém kabátě

Google aktualizoval svojí vyhledávací službu Custom Search. Zlepšení by se mělo projevit ve snadnější personalizaci uživatelského rozhraní a také zvýšení vizuální přitažlivosti výsledků hledání.


Nástroj Custom Search je online služba umožňující uživatelům na své webové stránky umístit vyhledávací pole od Googlu s tím, že si jeho výsledky vyhledávání přizpůsobí podle zaměření svých stránek. Díky tomu je tak například na stránkách zabývajících se automobilovými závody ve výsledcích vyhledávání dávána větší přednost odkazům týkajících se nějakých způsobem automobilového průmyslu.

Novinku si Google přichystal pro registrované uživatele Wikipedie, kteří nyní mohou Custom Search použít právě na vyhledávání v této tzv. otevřené encyklopedii. Mezi nové možnosti uživatelského rozhraní pak patří zobrazení výsledkové stránky v jednom či dvou sloupcích a také lepší přizpůsobení vyhledávače pro stránky dostupné i z mobilních přístrojů. Google také nabízí několik "témat" s různými barevnými paletami, které je možné párovat s dalšími stylistickými prvky.

Další aktualizace Custom Search zase webmasterům umožňuje přidávat do výsledků vyhledávání náhledy obrázků a také akční příkazy. Pokud je tak například vyhledávač zaměřen na knihy, je možné ve výsledcích vyhledávání zobrazit malý náhled na obálku knihy a pomocí vedlejšího tlačítka si pak stáhnout její text či úryvek z něj. Webmasteři nyní také mohou nechat uživatele filtrovat výsledky a to zahrnutím konkrétních instrukcí do dotazu, což se v tomto konkrétním případě zase bude hodit při hledání děl jen od určitého spisovatele.Komentáře