Google I/O: Google představil vlastní operační systém pro IoT

Americká společnost Google na své vývojářské konferenci I/O představila svůj nový operační systém s názvem Brillo, který je určen pro internet věcí (IoT).

Google I/O: Google představil vlastní operační systém pro IoT


O tom, jak Google umožní lidem po celém světě propojovat v jejich domovech různá chytrá zařízení, promluvil na konferenci I/O Sundar Pichai z Googlu poté, co představil novou verzi mobilního operačního systému Android a promluvil o platformách Android Auto a Android Wear.

„Lidé si do svých domovů kupují různá chytrá zařízení, kupříkladu chytré žárovky,“ řekl Pichai. „Ale vývojáři přesně neví, jak své produkty uchopit a uživatelé pak mají problém s jejich propojením.“ Tyto problémy chce Google vyřešit díky nové platformě, která má být podle Pichaie „komplexním řešením pro chytré domácí ekosystémy.“

„Brillo je založen na Androidu, z něhož jsme odstranili všechno, co nebylo nezbytné. Nová platforma je tak co možná nejméně náročná na výkon,“ řekl Pichai. Aby mohl Brillo komunikovat s mobilními zařízeními uživatelů a cloudem, představil Google také novou službu s názvem Weave. Díky Weave se spolu podle Pichaie budou všechna zařízení internetu věcí dorozumívat tak snadno, jako nikdy dříve.

Preview verze Brillo určená pro vývojáře by měla být dostupná ve třetím čtvrtletí tohoto roku, Weave pak bude vývojářům zpřístupněn ve čtvrtém čtvrtletí.


Úvodní foto: Fotolia © JackF


Komentáře