Google intenzivně pracuje na úspěchu služby Wave

za účelem zlepšení služby Wave koupila společnost Google firmu AppJet, která je autorem produktu EtherPad, což je aplikace určená pro spolupráci v reálném čase.


"AppJet je týmem vysoce talentovaných vývojářů, kteří mají hodně zkušeností s aplikacemi pro webovou spolupráci v reálném čase. Google a AppJet mají stejnou vizi ohledně toho, jak může webová spolupráce pomáhat uživatelům, a jsme velmi rádi, že se k nám AppJet tým přidal a pomůže nám s tím, aby byla služba Google Wave úspěšná," prozradil mluvčí Googlu v pátek.

AppJet tým se stane součástí vývojářské skupiny, jež pracuje na službě Wave, což je ambiciózní aplikace pro spolupráci v reálném čase, kterou Google spustil v květnu a stále funguje pouze pro vybrané uživatele.

Služba Wave směle spojuje e-mail, instant messaging a sdílení dokumentů a čeká se od ní, že by mohla změnit postavení na spotřebitelském trhu on line služeb i v oblasti firemní on line spolupráce.

Aplikace EtherPad, kterou popsala firma AppJet jako "webovou službu, která umožňuje lidem pracovat společně v reálném čase," bude funkční do konce března 2010, po tomto datu budou všechny existující účty smazány, prozradila společnost AppJet na oficiálním blogu.

Uživatelé služby EtherPad si již nyní v komentářích na blogu společnosti AppJet stěžují na tyto plány. "Je to úplně nejhorší zpráva. Google Wave není alternativou ke službě EtherPad. Jednoduchý design a účinnost úkolů dělá ze služby EtherPad téměř dokonalou aplikaci. Používám Google Wave již měsíc a nedá se to srovnat s měsíci dokonalého servisu a podpory od služby EhterPad. Bohužel," napsal jeden z nespokojených uživatelů.

Uživatelé služby EtherPad verze Professional si budou moci své "pads" exportovat do ZIP souboru. Tato edice stála 8 dolarů za měsíc, ale od pátku je zdarma. Uživatelé verze starter, která je bezplatná již od počátku, si mohou své "pads" exportovat do několika různých formátů.

Společnost AppJet také nabízí verzi Private Network Edition, která může být stažena na server zákazníka a je využívána za 99 dolarů za uživatele. Tato verze bude funkční i po březnu, společnost AppJet bude dále nabízet podporu a údržbu, ale nebude již obnovovat kontrakty pokud zaniknou.

Už od pátku uživatelé nemohou zakládat nové bezplatné "pads" ani EtherPad účty.Komentáře