Google nabízí nové možnosti vyhledávání i větší kustomizaci

V rámci série změn, které se týkají vyhledávače Google, přibyla i možnost hledání mobilních aplikací nebo kustomizace úvodní obrazovky vyhledávače.


Pro uživatelé, kteří mají problém najít na internetu mobilní aplikace, přidal Google do svého mobilního vyhledávače funkcionalitu pro jejich snazší nalezení. Na smartphonu s OS iPhone nebo Android tak nyní stačí zadat do vyhledávače dotaz jako např. Facebook app, Twitter app a podobně a Google provede speciální vyhledávání, zaměřené právě na nalezení požadované mobilní aplikace. Výsledkem je pak přímo ikona s názvem aplikace, informace o jejím vydavateli, ceně (pokud je placená) a hodnocení, které získala. Následně lze takovou aplikaci jednoduše do mobilního přístroje stáhnout nebo přejít na obchod, který ji nabízí.

Klíčovým slovem je v tomto případě „app“, které spustí vyhledávání mobilních aplikací, ovšem jak se zdá, zatím nejsou katalogizovány ještě všechny elektronické obchody, neboť ne všechny existující a dostupné aplikace se takto daří najít. Je ovšem pravděpodobné, že Google bude svoje databázi intenzivně rozšiřovat. Zda Google přidá podporu pro další platformy, jako je např. Windows Phone od konkurenčního Microsoftu, není zatím jisté.

Druhou novinkou, která přibyla v uplynulém týdnu, je kustomizace hlavní stránky vyhledávače. Ta byla u Googlu tradičně minimalistická, ovšem nyní se Google rozhodl dát uživatelům možnost oživit ji vlastními fotografiemi. Např. konkurenční vyhledávač Bing od Microsoftu, který hned od začátku přišel s grafikou na úvodní stránce, jako pozadí vybírá každý den jiný obrázek z vlastní databáze. Google ovšem chce uživatelům nabídnout výběr podle jejich požadavků.

Konkrétně jsou k dispozici tři způsoby, jak zájemci mohou upravit vzhled pozadí vyhledávače. Buď mohou nahrát fotografii přímo ze svého počítače, dále ze svého alba ve službě Picasa  a nebo také z veřejných alb, které jsou v Picase k dispozici. Funkcionalita je zatím dostupná jen pro některé uživatele, ale Google ji chce během nejbližší doby rychle nabídnout co největšímu počtu zájemců.

O dalších novinkách, které Google v poslední době připravil, najdete více v článcích Google přichází s větším soukromím při vyhledávání na webu a Vyhledávač Google prošel jarní proměnou.Komentáře